Administrator Bezpieczeństwa Informacji – poziom zaawansowany XI edycja

ZAPRASZAMY NA KURS „Administrator Bezpieczeństwa Informacji – poziom zaawansowany XI edycja”

Administrator Bezpieczeństwa Informacji – poziom zaawansowany XI edycja

w okresie od 19.09.2017 r. do 19.12.2017 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 sierpnia 2017 r.

1. Dane osobowe i informacje niejawne – obowiązujące przepisy.
  2. Rola i zadania oraz metodyka pracy Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI) i Administratora Danych osobowych.
  3. Wymogi tworzenia, zabezpieczania (zbiorów elektronicznych i papierowych) oraz rejestrowania baz danych w GIODO.
  4. Polityka Bezpieczeństwa oraz Instrukcja Zarządzania Systemami Informatycznymi – jak prawidłowo sporządzić wymaganą dokumentację z zakresu ochrony danych osobowych.
  5. Przeprowadzanie sprawdzeń zgodności przetwarzania danych oraz sprawozdawczości w tym zakresie.
  6. Praktyczne sposoby rozwiązywania konfliktów związanych z przetwarzaniem danych osobowych.
  7. Informatyczne i organizacyjne narzędzia pomocne w pracy ABI-ego.
  8. Jak prawidłowo pozyskać dane osobowe oraz jak skutecznie powierzać do przetwarzania.
  9. Audyt danych osobowych w praktyce.
  10. Przetwarzanie danych osobowych – jak prawidłowo przeprowadzić szkolenie dla pracowników organizacji.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 298 zł + 23% VAT od osoby (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych, np. z budżetu jednostki samorządu terytorialnego) wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego Al. Jerozolimskie 151, kl. 1, piętro 2, 02 – 326 Warszawa.

• wykształcenie średnie