ZAPRASZAMY NA KURS „Administrowanie i zarządzanie placówką oświatową – kurs dla kierowników gospodarczych (bez limitu czasowego*)”

Program kursu
  1. Podstawy prawne funkcjonowania placówki oświatowej. Ustawa o gospodarce nieruchomościami, wewnętrzne regulacje.
  2. Organizacja procesów pracy. Zarządzanie pracownikami administracji i obsługi.
  3. Ochrona danych osobowych. Powoływanie ABI. Szkolenia, opracowywanie procedur.
  4. Modernizacje, remonty, zakupy usług. Prowadzenie ksiąg obiektu budowlanego. Kontrole okresowe zgodnie z ustawą Prawo Budowlane.
  5. Administrowanie systemami informatycznymi. Nadawanie uprawnień, nadzór, szkolenia.
  6. Organizowanie inwentaryzacji majątku szkoły: podstawy prawne, tok postępowania, wewnętrzne regulacje.
  7. Bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Tabele przydziału norm, odzieży. Protokoły z przygotowania obiektu oświatowego zgodnie z Rozporządzeniem MENiS z dnia 31 grudnia 2002 r.
  8. Ochrona przeciwpożarowa obiektu. Schemat i procedury ewakuacji. Opracowywanie Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 298 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Marcin Katrynicz
m.katrynicz@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 14

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia zalogowania.