Asystent dyrektora podmiotu leczniczego IX edycja

ZAPRASZAMY NA KURS „Asystent dyrektora podmiotu leczniczego IX edycja”

Asystent dyrektora podmiotu leczniczego IX edycja

który odbędzie się w okresie od 01.12.2017 r. do 03.03.2018 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 15 grudnia 2017 r.

1. Prawne i organizacyjne aspekty funkcjonowania podmiotów leczniczych.
  2. Zarządzanie podmiotem leczniczym – uprawnienia i obowiązki organów zarządczych i nadzorczych, relacje zewnętrzne i wewnętrzne placówki.
  3. Organizacja współpracy i relacje zarządu z personelem medycznym.
  4. Zasady finansowania podmiotów leczniczych. Rozliczenia z NFZ.
  5. Prawa pacjenta. Etyka w funkcjonowaniu podmiotów leczniczych. Tryb rozpatrywania skarg i wniosków pacjentów.
  6. Ochrona danych osobowych i informacji niejawnych.
  7. Systemy zarządzania jakością.
  8. Zasady obiegu dokumentacji.
  9. Psychologia pracy, zapobieganie i rozwiązywanie konfliktów wewnętrznych i zewnętrznych.
  10. Prawo pracy, obowiązki i prawa pracodawców i pracowników, bezpieczeństwo i higiena pracy.
  11. Standardy korespondencji – jak korespondować na wysokim poziomie treści i formy (vademecum + wzory + ćwiczenia).
  12. Profesjonalne budowanie wizerunku podmiotu leczniczego.
  13. Wizerunek osobisty asystenta/asystentki. Zasady savoir – vivre.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 297 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Koordynator szkolenia:

Magdalena Szreter