Biznesplan i studium wykonalności w projektach inwestycyjnych (bez limitu czasowego*)

ZAPRASZAMY NA KURS „Biznesplan i studium wykonalności w projektach inwestycyjnych ( kurs bez limitu czasowego )”

I. Definicja biznesplanu

1. Definicja biznesplanu.
      2. Funkcje Biznesplanu.
      3. Cechy dobrego biznesplanu.
      4. Jak przygotować się do pisania biznesplanu.
      5. Struktura biznesplanu:
        • co powinien zawierać biznesplan;
        • jak powinien wyglądać biznesplan;
        • streszczenie – najważniejsze elementy;
        • informacje o firmie;
        • pracownicy;
        • plan techniczny projektu wraz z harmonogramem (wykres GANTA);
        • schemat analizy marketingowej (SWAT, 4P, 5 sił Portera);
        • plan finansowy przedsięwzięć inwestycyjnych;
        • prognozowanie finansowe przedsięwzięć inwestycyjnych;
        • koszty inwestycji;
        • montaż finansowy;
        • kalkulacja przychodów i kosztów;
        • rachunek przepływów pieniężnych w biznesplanie;
        • ocena opłacalności projektu – NPV;
        • analiza wskażnikowa;
        • analiza ryzyka.

II. Sporządzenie studium wykonalności

1. Struktura studium wykonalności.
      2. opis i uzasadnienie projektu.
      3. Powiązanie inwestycji z innymi realizowanymi lub planowanymi do realizacji przedsięwzięciami.
      4. Zbieżność celów inwestycji z celami Programu Operacyjnego, w ramach którego składany jest wniosek o dofinansowanie.
      5. Analiza finansowa w studium wykonalności (finansowa trwałość projektu, wskaźniki efektywności finansowej).
      6. Ocena efektywności projektu.
      7. Analiza ryzyka. Instytucjonalna i prawna wykonalność inwestycji.
      8. Analiza wykonalności i rozwiązań alternatywnych.
      9. Trwałość projektu.
      10. Wpływ projektu na środowisko (ocena oddziaływania na środowisko).
      11. Analiza skutków społecznych i ekonomicznych inwestycji.
      12. Analiza wrażliwości na zmiany podstawowych parametrów kosztowych, przychodowych i inwestycyjnych.

III. Najczęściej popełnianie błędy przy opracowaniu biznesplanów i studiów wykonalności.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 296 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Klucz dostępu do kursu zostanie Państwu wysłany po uiszczeniu opłaty.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego Al. Jerozolimskie 151, kl. 1, piętro 2, 02 – 326 Warszawa.

Marcin Katrynicz
m.katrynicz@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 14

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia uiszczenia opłaty.