ZAPRASZAMY NA KURS „Biznesplan i studium wykonalności w projektach inwestycyjnych (bez limitu czasowego*)”

I. Definicja biznesplanu

1. Definicja biznesplanu.
      2. Funkcje Biznesplanu.
      3. Cechy dobrego biznesplanu.
      4. Jak przygotować się do pisania biznesplanu.
      5. Struktura biznesplanu:
        • co powinien zawierać biznesplan;
        • jak powinien wyglądać biznesplan;
        • streszczenie – najważniejsze elementy;
        • informacje o firmie;
        • pracownicy;
        • plan techniczny projektu wraz z harmonogramem (wykres GANTA);
        • schemat analizy marketingowej (SWAT, 4P, 5 sił Portera);
        • plan finansowy przedsięwzięć inwestycyjnych;
        • prognozowanie finansowe przedsięwzięć inwestycyjnych;
        • koszty inwestycji;
        • montaż finansowy;
        • kalkulacja przychodów i kosztów;
        • rachunek przepływów pieniężnych w biznesplanie;
        • ocena opłacalności projektu – NPV;
        • analiza wskażnikowa;
        • analiza ryzyka.

II. Sporządzenie studium wykonalności

1. Struktura studium wykonalności.
      2. opis i uzasadnienie projektu.
      3. Powiązanie inwestycji z innymi realizowanymi lub planowanymi do realizacji przedsięwzięciami.
      4. Zbieżność celów inwestycji z celami Programu Operacyjnego, w ramach którego składany jest wniosek o dofinansowanie.
      5. Analiza finansowa w studium wykonalności (finansowa trwałość projektu, wskaźniki efektywności finansowej).
      6. Ocena efektywności projektu.
      7. Analiza ryzyka. Instytucjonalna i prawna wykonalność inwestycji.
      8. Analiza wykonalności i rozwiązań alternatywnych.
      9. Trwałość projektu.
      10. Wpływ projektu na środowisko (ocena oddziaływania na środowisko).
      11. Analiza skutków społecznych i ekonomicznych inwestycji.
      12. Analiza wrażliwości na zmiany podstawowych parametrów kosztowych, przychodowych i inwestycyjnych.

III. Najczęściej popełnianie błędy przy opracowaniu biznesplanów i studiów wykonalności.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 395 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Klucz dostępu do kursu zostanie Państwu wysłany po uiszczeniu opłaty.