Centralizacja VAT w jednostkach samorządu terytorialnego

ZAPRASZAMY NA KURS „Centralizacja VAT w jednostkach samorządu terytorialnego”

Centralizacja VAT w jednostkach samorządu terytorialnego

realizowanym w okresie od 14.09.2017 r. do 14.12.2017 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 sierpnia 2017 r.

1. Centralizacja VAT w ustawie o finansach publicznych.
  2. Konsekwencje centralizacji dla jednostek oświatowych.
  3. Odpowiedzialność za prawidłową centralizację oraz za rozliczenia VAT po centralizacji.
  4. VAT a dyscyplina finansów publicznych.
  5.  Jakie procedury wewnętrzne wdrożyć w jednostce, aby móc prawidłowo rozliczać VAT:
    • zasady wystawiania FV,
    • ewidencja Vat,
    • kasy rejestrujące.
  6. Dane wystawcy i nabywcy – zasady poprawnego wprowadzania:
    • błędne dane,
    • zasady wystawiania not korygujących.
  7. Rozliczenia VAT w samorządzie po centralizacji .
  8. Korygowanie rozliczeń sprzed centralizacji.
  9. Elektroniczna ewidencja VAT. Zasady przesyłania JPK_VAT oraz prowadzenia ewidencji księgowej po centralizacji.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 298 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Izabela Włodarczyk
i.wlodarczyk@spe.edu.pl