Dyrektor jako menedżer szkoły/placówki oświatowej (bez limitu czasowego*)

ZAPRASZAMY NA KURS „Dyrektor jako menedżer szkoły/placówki oświatowej (bez limitu czasowego*)”

Dyrektor jako menedżer szkoły/placówki oświatowej (bez limitu czasowego*)

1. Podstawy wiedzy prawnej (prawo oświatowe, prawo pracy – KN, KP oraz prawo administracyjne i cywilne).
  2. Organizacja i zarządzanie placówką oświatową. Organizacja procesu wewnętrznego mierzenia jakości pracy szkoły: organizacja skutecznego i efektywnego nadzoru pedagogicznego, uwzględniającego mierzenie jakości pracy szkoły, procedury mierzenia jakości, diagnoza pracy szkoły, kierunki diagnozy. Odpowiedzialność dyrektora szkoły za organizację procesu dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczego.
  3. Dyrektor jako animator, dobry strateg oraz twórczy reformator – czyli rola dyrektora we współczesnej szkole.
  4. Dyrektor a relacje interpersonalne w szkole, rola rozwiązywania konfliktów.
  5. Dyrektor jako coach. Coaching jako metoda zarządzania/kierowania oraz forma wsparcia rozwoju pracowników. Zarządzanie zasobami ludzkimi, motywowanie do pracy i kształtowanie karier. Relacje dyrektora szkoły z kadrą pedagogiczną i administracyjną.
  6. Zarządzanie finansami w szkole (budżet szkoły, pozyskiwanie środków pozabudżetowych, zamówienia publiczne) oraz kontrola działalności finansowej.
  7. Na jakie cele szkoły mogą ubiegać się o środki unijne? Źródła finansowania projektów dla szkół i placówek oświatowych. Źródła informacji o dodatkowych wsparciach dla placówek oświatowych.
  8. Bezpieczeństwo i higiena w szkole, w tym BHP, ochrona przeciwpożarowa.
  9. Działania mające na celu trwałe włączenie się w budowę dobrego klimatu w szkole.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 298 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Klucz dostępu do kursu zostanie Państwu wysłany po uiszczeniu opłaty.

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia uiszczenia opłaty.