Edukacja prawna w szkole III edycja

ZAPRASZAMY NA KURS „Edukacja prawna w szkole III edycja”

Edukacja prawna w szkole III edycja

w okresie od 10.11.2017 r. do 31.01.2018 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 października 2017 r.

1. Podstawy prawoznawstwa (prawo administracyjne, karne, cywilne i konsumenckie).
  2. Prawo na co dzień: dopalacze, przestępstwa internetowe, konsekwencje fałszerstw dokumentów, prawa pokrzywdzonych itp.
  3. Prawa autorskie – co to oznacza dla ucznia i nie tylko? (legalne i nielegalne ściąganie i rozpowszechnianie muzyki, książek, filmów, oprogramowania z Internetu oraz zamieszczanie własnych opracowań/ nagrań w sieci itp.).
  4. Prawo konsumenckie – co możesz zrobić, jeżeli towar zepsuł się po krótkim czasie użytkowania lub jest wadliwy? Zwroty i reklamacje.
  5. Gdy zatrzyma cię policja…
  6. Wykroczenie, przestępstwo, zbrodnia oraz obrona konieczna.
  7. Konspekty zajęć.

Cel kształcenia: celem kursu jest usystematyzowanie wiedzy objętej programem kursu. Treści kształcenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych będą dostępne po zalogowaniu się na stronę kursu. Absolwenci kursu otrzymają zaświadczenia o jego ukończeniu.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 298 zł + 23% VAT od osoby (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych, np. z budżetu jednostki samorządu terytorialnego) wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938. Klucz do kursu zostanie wysłany dopiero po opłaceniu kursu.

Marcin Katrynicz
m.katrynicz@spe.edu.pl