ZAPRASZAMY NA KURS „Ewidencja ludności i dowody osobiste w świetle obowiązujących zmian prawnych IX edycja”

który odbędzie się w okresie od 05.09.2017 r. do 12.11.2017 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 sierpnia 2017 r.

1. Kodeks postępowania administracyjnego oraz – omówienie obowiązujących zmian z 1 listopada 2015 r. Zasady prowadzenia postępowań meldunkowych.
  2. Nowe regulacje prawne w zakresie ewidencji ludności – zakres obowiązujące zmiany od 1 marca 2015 r.
  3. Wydawanie decyzji administracyjnych, składniki decyzji i najczęściej popełniane błędy. Dopełniania obowiązku meldunkowego przez obywateli krajów należących do unii europejskiej i pozostałych cudzoziemców.
  4. Problematyka realizacji obowiązku meldunkowego w zakresie:
    • zameldowania na pobyt stały i czasowy,
    • wymeldowania,
    • opuszczenia lokalu,
    • ustanowienia pełnomocnika.
  5. Prowadzenie rejestrów mieszkańców oraz rejestrów zamieszkania cudzoziemców. Spis wyborców:
    • prowadzenie,
    • rejestracja,
    • archiwizacja.
  6. Rejestracja danych z:
    • nr PESEL,
    • rejestru mieszkańców,
    • rejestru zamieszkania cudzoziemców.
  7. Zmiany w zakresie wydawania i unieważniania dowodów osobistych. Wydawanie zaświadczeń i udostępnianie danych z ewidencji ludności oraz rejestru dowodów osobistych i dokumentacji dowodowej.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 297 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.