ZAPRASZAMY NA KURS „Fundusze dla szkół i placówek oświatowych publicznych oraz niepublicznych (bez limitu czasowego*)

1. Zasady korzystania z zewnętrznych źródeł finansowania:
a) Omówienie podstawowych pojęć – grant, dotacja, projekt, konkurs.
b) Projekt działań – od czego zacząć?
c) Jak prawidłowo zbudować wniosek o dofinansowanie?
d) Jakich błędów unikać?

2. Na jakie cele szkoły mogą ubiegać się o środki?
a) Inwestycje w infrastrukturę placówek.
b) Wyposażenie sal dydaktycznych.
c) Informatyzacja placówek oświatowych.
d) Programy edukacyjne, zajęcia dodatkowe.
e) Mobilność międzynarodowa.
f) Współpraca z uczelniami wyższymi.
g) Co dla szkół zawodowych?
h) Co dla szkół językowych?

3 Źródła finansowania projektów dla szkół i placówek oświatowych:
a) Krajowe:
* Programy rządowe.
* Programy samorządowe.
* Programy i konkursy grantowe prowadzone przez fundacje.
b) Unijne:
* Program Wiedza Edukacja Rozwój.
* Programy Regionalne.
* Program Erasmus Plus.

W poszczególnych źródłach zostaną wskazane cele na jakie można pozyskać środki, kwoty dofinansowania, kryteria wyboru wniosków, procedury i terminy aplikowania, instytucje odpowiedzialne za wybór projektów, podstawowe informacje na temat prawidłowej budowy wniosku oraz limitów lub ograniczeń związanych z realizacją projektów

4. Źródła informacji o dodatkowych wsparciach dla placówek oświatowych.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 321 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Klucz dostępu do kursu zostanie Państwu wysłany po uiszczeniu opłaty.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego Al. Jerozolimskie 151, kl. 1, piętro 2, 02 – 326 Warszawa.

• wykształcenie średnie

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia uiszczenia opłaty.