Kierownik administracyjno-gospodarczy w przedszkolu (bez limitu czasowego*)

ZAPRASZAMY NA KURS „Kierownik administracyjno-gospodarczy w przedszkolu ( kurs bez limitu czasowego )”

Kierownik administracyjno-gospodarczy w przedszkolu ( kurs bez limitu czasowego )

1. Kierownik administracyjno-gospodarczy – opis wymagań kwalifikacyjnych i obowiązków.
  2. Prawne aspekty funkcjonowania i organizacji przedszkola.
  3. Zarządzanie zespołem:
    • Organizacja stanowisk pracy pracowników obsługowych.
    • Zasady wyposażania w środki ochrony oraz narzędzia pracy.
    • Rola instrukcji stanowiskowych w bezpiecznym wykonywaniu obowiązków pracowniczych.
    • Procedury dotyczące ochrony życia i zdrowia pracowników.
    • Identyfikacja zagrożeń na stanowiskach pracy oraz przeciw działanie wypadkom przy pracy.
    • Obowiązki w razie zaistnienia zdarzeń wypadkowych pracowników.
    • Kontrola.
    • Kierowanie zmianą.
  4. Prowadzenie spraw kadrowych nauczycieli, pracowników ekonomiczno-administracyjnych i obsługi przedszkola.
  5. Wymagana dokumentacja.
  6. Zarządzanie infrastrukturą przedszkola.
  7. Odpowiedzialność za stan higieniczno-sanitarny placówki.
  8. Czynności podejmowane w ramach żywienia uczniów.
  9. Inwentaryzacja krok po kroku.
  10. Bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona zdrowia pracowników.
  11. Zarządzanie gospodarką finansową.
  12. Prawo zamówień publicznych w placówce oświatowej – procedury, stosowanie przy zakupach, remontach, realizowanych projektach ze środków UE.
  13. Jak radzić sobie ze stresem i przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu.
  14. Współpraca z podmiotami, jednostkami, instytucjami.
  15. Zabezpieczenie i ochrona danych w placówce.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 296 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego Al. Jerozolimskie 151, kl. 1, piętro 2, 02 – 326 Warszawa.

Magdalena Szreter
m.szreter@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 21

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia uiszczenia opłaty.