Księgowość w projektach unijnych 2014-2020 (bez limitu czasowego*)

ZAPRASZAMY NA KURS „Księgowość w projektach unijnych 2014-2020 ( kurs bez limitu czasowego )”

Księgowość w projektach unijnych 2014-2020 ( kurs bez limitu czasowego )

realizowanego w ramach programu kształcenia ustawicznego
FUNDUSZE EUROPEJSKIE 2014-2020

1. Polityka spójności po 2013 roku – wstęp do przedmiotu.
  2. Aplikowanie o środki europejskie i przygotowanie wniosku o dofinansowanie – doświadczenia lat 2007-2013.
  3. Zamówienia publiczne w projektach europejskich – prawo i praktyka.
  4. Nieprawidłowości związane z realizacją projektów europejskich w świetle postępowań karnych, orzecznictwa sądów administracyjnych, kontroli NIK, kontroli skarbowych i resortowych, wyroków cywilnych sądowych, zwłaszcza w obszarze zamówień publicznych.
  5. Audyt, ewaluacja i monitoring projektów europejskich, w tym audyt efektywnościowy projektów europejskich.
  6. Rozliczanie projektów europejskich.
  7. Zaprogramowanie systemu kontroli wewnętrznej i audytu (w tym wewnętrzne instrukcje obiegu dokumentów – wzorcowe opracowania).
  8. Zabezpieczenie przed błędami powodującymi odpowiedzialność Głównych księgowych i służb finansowych za naruszenie zasad gospodarowania środkami pomocowymi. Katalog zasad gospodarowania środkami z funduszy europejskich.
  9. Pomoc publiczna w projektach europejskich.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 598 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Klucz dostępu do kursu zostanie Państwu wysłany po uiszczeniu opłaty.

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia uiszczenia opłaty.