Księgowość w projektach unijnych 2014-2020 XV edycja

ZAPRASZAMY NA KURS „Księgowość w projektach unijnych 2014-2020 XV edycja”

Księgowość w projektach unijnych 2014-2020 XV edycja

realizowanego w ramach programu kształcenia ustawicznego
FUNDUSZE EUROPEJSKIE 2014-2020

realizowanym w okresie od 05.09.2017 r. do 05.12.2017 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 sierpnia 2017 r.

1. Polityka spójności po 2013 roku – wstęp do przedmiotu.
  2. Aplikowanie o środki europejskie i przygotowanie wniosku o dofinansowanie – doświadczenia lat 2007-2013.
  3. Zamówienia publiczne w projektach europejskich – prawo i praktyka.
  4. Nieprawidłowości związane z realizacją projektów europejskich w świetle postępowań karnych, orzecznictwa sądów administracyjnych, kontroli NIK, kontroli skarbowych i resortowych, wyroków cywilnych sądowych, zwłaszcza w obszarze zamówień publicznych.
  5. Audyt, ewaluacja i monitoring projektów europejskich, w tym audyt efektywnościowy projektów europejskich.
  6. Rozliczanie projektów europejskich.
  7. Zaprogramowanie systemu kontroli wewnętrznej i audytu (w tym wewnętrzne instrukcje obiegu dokumentów – wzorcowe opracowania).
  8. Zabezpieczenie przed błędami powodującymi odpowiedzialność Głównych księgowych i służb finansowych za naruszenie zasad gospodarowania środkami pomocowymi. Katalog zasad gospodarowania środkami z funduszy europejskich.
  9. Pomoc publiczna w projektach europejskich.

Cel kształcenia: celem kursu jest usystematyzowanie wiedzy objętej programem kursu. Treści kształcenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych będą dostępne po zalogowaniu się na stronę kursu. Absolwenci kursu otrzymają zaświadczenia o jego ukończeniu.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 598 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.