Menedżer kultury (bez limitu czasowego*)

ZAPRASZAMY NA KURS „Menedżer kultury ( kurs bez limitu czasowego )”

Menedżer kultury ( kurs bez limitu czasowego )
  1. Polityka kulturalna państwa, akty prawne regulujące dziedzinę kultury oraz prawa autorskie i pokrewne – studium przedmiotu.
  2. Ekonomika kultury, rynek, marketing, zarządzanie ryzykiem.
  3. Instytucje kultury, formy działalności, podstawy prawa gospodarczego, w tym kodeks handlowy.
  4. Organizacja i zarządzanie, placówka kultury jako podmiot gospodarczy, organizacja wewnętrzna.
  5. Zarys prawa finansowego, podatki, zawieranie umów handlowych.
  6. Unia Europejska a współpraca krajów członkowskich w dziedzinie kultury, pozyskiwanie partnerów europejskich.
  7. Źródła finansowania kultury: z budżetu państwa, jednostek samorządu terytorialnego, funduszy europejskich (pozyskiwanie środków unijnych, opracowanie projektów, m.in. studium wykonalności, zarządzanie projektami, audyt, rozliczenia), sponsoring, fundraising i in.
  8. Marketing w kulturze: zasady budowy i sporządzania planu marketingowego oraz jego prezentacja, strategia marketingowa, Public Relations, narzędzia marketingu i ich dobór, badania marketingowe, badanie skuteczności kampanii i kreatywności pracowników marketingu i in.
  9. Doskonalenie zawodowe menedżera kultury, rozwijanie umiejętności zawodowych przez samokształcenie.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 298 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Klucz dostępu do kursu zostanie Państwu wysłany po uiszczeniu opłaty.

Izabela Włodarczyk
i.wlodarczyk@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 20

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia uiszczenia opłaty.