Nauczanie etyki dla klas IV – VIII wg nowej podstawy programowej III edycja

ZAPRASZAMY NA KURS „Nauczanie etyki dla klas IV – VIII wg nowej podstawy programowej III edycja”

Nauczanie etyki dla klas IV – VIII wg nowej podstawy programowej III edycja

realizowanym w okresie od 14.09.2017 r. do 14.11.2017 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 sierpnia 2017 r.

1. Zagadnienia ogólne treści kształcenia podstawy programowej:
    • uczeń rozumie, kim jest jako osoba ludzka,
    • uczeń rozumie, że każdemu człowiekowi należy okazywać szacunek i wyraża to w stosownym działaniu,
    • uczeń zna i stosuje podstawowe pojęcia niezbędne do charakterystyki moralnej określonego działania; odróżnia działania dobre od złych,
    • uczeń charakteryzuje pozytywne i negatywne postawy moralne,
    • uczeń kształtuje swoją wrażliwość aksjologiczną –postrzega świat w aspekcie jego wartości, dostrzega i aprobuje dobre zachowania, dostrzega i nie aprobuje zachowań złych,
    • uczeń zna główne zasady postępowania obowiązujące w środowisku szkolnym i pozaszkolnym; uczeń stara się przestrzegać tych zasad,
    • uczeń analizuje własne postępowanie i ocenia je w aspekcie dobra i zła moralnego.
    • uczeń angażuje się w działania na rzecz wspólnego dobra,
    • uczeń zna wybrane stanowiska i problemy etyczne.
  2. Zagadnienia szczegółowe podstawy programowej w zakresie etyki:
    • elementy propedeutyki myślenia moralnego,
    • postępowanie wobec innych ludzi – wyróżnione wartości (postawy),
    • postępowanie wobec siebie – wyróżnione wartości (postawy),
    • postępowanie, a dobro wspólne,
    • postępowanie wobec przyrody,
    • wybrane stanowiska i problemy w etyce.
  3. Metodyka przedmiotu oraz wymagania względem nauczyciela.
  4. Przykładowe konspekty lekcji.

Kurs przeprowadzony będzie z wykorzystaniem metody e – learning. Materiały szkoleniowe zamieszczane będą na stronie internetowej kursu (platforma edukacyjna moodle). Zaliczenie kursu odbędzie się poprzez quizy online.Cel kształcenia: celem kursu jest usystematyzowanie wiedzy objętej programem kursu. Treści kształcenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych będą dostępne po zalogowaniu się na stronę kursu.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 298 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego Al. Jerozolimskie 151, kl. 1, piętro 2, 02 – 326 Warszawa.

Magdalena Szreter
m.szreter@spe.edu.pl