ZAPRASZAMY NA KURS „Nauczanie geografii w klasach V-VIII wg nowej podstawy programowej (bez limitu czasowego*)”

1. Omówienie podstawy programowej dla klasy V – VIII.
  2. Treści nauczania – wymagania ogólne kształcenia geograficznego:
    • w zakresie wiedzy geograficznej,
    • w zakresie umiejętności i stosowania wiedzy w praktyce,
    • w zakresie kształtowania postaw – wychowania.
  3. Treści nauczania – wymagania szczegółowe kształcenia geograficznego:
    • Mapa Polski.
    • Krajobrazy Polski.
    • Lądy i oceany na Ziemi.
    • Krajobrazy świata.
    • Ruchy ziemi.
    • Współrzędne geograficzne.
    • Geografia Europy.
    • Sąsiedzi Polski.
    • Środowisko przyrodnicze Polski na tle Europy.
    • Społeczeństwo i gospodarka Polski na tle Europy.
    • Relacje między elementami środowiska geograficznego na wybranych obszarach Polski.
    • Własny region.
    • „Mała ojczyzna”.
    • Geografia regionalna Azji.
    • Geografia regionalna Afryki.
    • Geografia regionalna Ameryki Północnej i Południowej.
    • Geografia regionalna Australii.
    • Geografia regionalna Antarktydy.
  4. Warunki realizacji podstawy programowej.
  5. Przykładowe konspekty zajęć.

Kurs przeprowadzony będzie z wykorzystaniem metody e – learning. Materiały szkoleniowe zamieszczane będą na stronie internetowej kursu (platforma edukacyjna moodle). Zaliczenie kursu odbędzie się poprzez quizy online.Cel kształcenia: celem kursu jest usystematyzowanie wiedzy objętej programem kursu. Treści kształcenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych będą dostępne po zalogowaniu się na stronę kursu.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 298 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego Al. Jerozolimskie 151, kl. 1, piętro 2, 02 – 326 Warszawa.

Izabela Włodarczyk
i.wlodarczyk@spe.edu.pl