Nauczanie języka angielskiego w przedszkolu XI edycja

ZAPRASZAMY NA KURS „Nauczanie języka angielskiego w przedszkolu XI edycja”

Nauczanie języka angielskiego w przedszkolu XI edycja

realizowanym w okresie od 11.09.2017 r. do 25.11.2017 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 sierpnia 2017 r.

1. Zmiany wynikające z nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego w kontekście nauczania języków obcych.
  2. Nauczanie przez działanie – dydaktyczne wykorzystanie senso-motorycznej aktywności dziecka na zajęciach języka obcego.
  3. Wskazówki metodyczne dotyczące pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Organizacja i charakterystyka zajęć.
  4. Twórcze zabawy i metody pracy na zajęciach językowych z małymi dziećmi:
    • zabawy ruchowe z językiem angielskim,
    • metody projektów,
    • metody wprowadzania nowego słownictwa obcojęzycznego,
    • zabawy utrwalające poznane słownictwo,
    • zabawy aktywizujące do mówienia w języku angielskim.
  5. Scenariusze zajęć.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 295 zł + 23% VAT od osoby (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych, np. z budżetu jednostki samorządu terytorialnego) wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli stwarza możliwość, aby do 31 sierpnia 2020 r. prowadzenie zajęć językowych w placówkach wychowania przedszkolnego powierzyć nauczycielom wychowania przedszkolnego, nieposiadającym kwalifikacji do nauczania języka obcego, ale legitymującym się udokumentowaną znajomością języka obcego co najmniej na poziomie podstawowym.
Ukończenie studiów podyplomowych lub kursu kwalifikacyjnego w zakresie wczesnego nauczania języka będzie obowiązkowo wymagane od roku szkolnego 2020/2021.
Dyrektor przedszkola lub kierownik innej formy wychowania przedszkolnego będzie mógł już od 1 września 2014 r. w ramach realizacji podstawy programowej wprowadzić w swojej placówce naukę języka obcego nowożytnego. Obowiązek taki dla dzieci 5-letnich obowiązuje od 1 września 2015 r., a dla dzieci młodszych od 1 września 2017 roku.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6 sierpnia 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli.