ZAPRASZAMY NA KURS „Nauczyciel wspomagający pracę dziecka z autyzmem, Zespołem Aspergera oraz niepełnosprawnością sprzężoną w przedszkolu VII edycja”

realizowanym  w okresie od 18.09.2017 r. do 18.12.2017 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 sierpnia 2017 r.

1. Prawa i obowiązki oraz statut asystenta/pomocy nauczyciela przedszkola.
  2. Kryteria diagnostyczne oraz charakterystyka dzieci z autyzmem, Zespołem Aspergera oraz niepełnosprawnością sprzężoną.
  3. Deficyty oraz wynikające z nich trudności, których doświadczają dzieci z autyzmem, Zespołem Asperger oraz niepełnosprawnością sprzężoną.
  4. Organizacja zajęć przedszkolnych oraz dobór odpowiednich metod i form nauczania.
  5. Jak pomóc dzieciom z autyzmem, Zespołem Aspergera oraz niepełnosprawnością sprzężoną zdobywać wiedzę. Rola nauczyciela wspomagającego.
  6. Jak pomóc dzieciom z autyzmem, Zespołem Aspergera oraz niepełnosprawnością sprzężoną rozwijać umiejętności społeczne.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 298 zł + 23% VAT od osoby (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych, np. z budżetu jednostki samorządu terytorialnego) wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego Al. Jerozolimskie 151, kl. 1, piętro 2, 02 – 326 Warszawa.

Magdalena Szreter
m.szreter@spe.edu.pl