ZAPRASZAMY NA KURS „Nowe procedury ochrony danych osobowych w instytucji kultury obowiązujące od 25 maja 2018 r. zgodne z RODO”

w okresie od 30.04.2018 r. do 30.06.2018 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 27 kwietnia 2018 r.

1. Najważniejsze zmiany w przepisach z zakresu ochrony danych osobowych w odniesieniu do instytucji kultury.
  2. Jaki jest zakres przetwarzania danych osobowych w instytucjach kultury?
  3. Powołanie Inspektora ochrony danych w instytucji kultury – status, zadania oraz zakres obowiązków.
  4. Omówienie obowiązków i środków bezpieczeństwa wymaganych ustawą o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzeniem „KRI” ze szczególnym uwzględnieniem zasad przechowywania danych przetwarzanych w zbiorach ewidencyjnych; sposobu kontroli dostępu do danych przetwarzanych w systemie informatycznym; zabezpieczenia przed zagrożeniami pochodzącymi z sieci publicznej; zakresu uprawnień użytkowników do przetwarzania danych osobowych.
  5. Polityka Bezpieczeństwa oraz Instrukcja Zarządzania Systemami Informatycznymi – jak prawidłowo sporządzić wymaganą dokumentację z zakresu ochrony danych osobowych. Dokumentowanie incydentów i naruszeń ochrony danych. Minimalizowanie skutków niepożądanych zdarzeń. Analiza oraz szacowanie ryzyka w obszarze bezpieczeństwa informacji. Grupy informacji, które podlegają ochronie.
  6. Prawa osób, których dane dotyczą.
  7. Procedury dotyczące naruszeń danych osobowych – raportowanie, analiza naruszeń, wdrożenie zasad w zakresie ochrony danych osobowych. Ocena skutków dla ochrony danych osobowych w instytucji kultury.
  8. Odpowiedzialność prawna oraz skutki naruszenia zasad bezpieczeństwa informacji.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT od osoby (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych, np. z budżetu jednostki samorządu terytorialnego) wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.