Zapraszamy do udziału w szkoleniu „Ochrona danych osobowych po zmianach unijnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO).”

zaprasza do udziału w szkoleniu stacjonarnym

które odbędzie się 26 września 2017 r. w godzinach od 9.45 do 15.00
w budynku MILLENNIUM PLAZA, Al. Jerozolimskie 123 a, Warszawa

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 sierpnia 2017 r.

1. Wstęp – opis aktualnego stanu prac legislacyjnych.
  2. System zarządzania zgodnością z przepisami RODO, w tym:
    • zasady przetwarzania danych osobowych;
    • podstawa przetwarzania danych.
  3. Prawa osób, których dane dotyczą, w tym:
    • realizacja prawa do przenoszalności danych osobowych;
    • realizacja prawa do bycia zapomnianym;
    • prawa do sprzeciwu wobec przetwarzania i podlegania decyzjom podejmowanym w sposób automatyczny.
  4. Ochrona prywatności na etapie projektowania i domyślna ochrona prywatności – przypadki zastosowania.
  5. Inspektor ochrony danych osobowych/kodeksy dobrych praktyk i certyfikacja.
  6. Bezpieczeństwo danych osobowych:
    • bezpieczeństwo przetwarzania;
    • obowiązki notyfikacyjne.
  7. Obowiązki podmiotu przetwarzającego dane na zlecenie. Umowa o powierzenie przetwarzania danych osobowych.
  8. Ocena skutków przetwarzania – przypadki zastosowania.
  9. Przetwarzanie danych dziecka oraz danych sensytywnych.
  10. Rozszerzone obowiązki informacyjne.
  11. Kary umowne.
  12. Projekt Ustawy o ochronie danych osobowych.
  13. Wdrożenie RODO w praktyce.

Sylwetka prelegenta: radca prawny, Partner jednej z warszawskich kancelarii prawnych, Szef Praktyki Nowych Technologii i Telekomunikacji. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie wykonywania skomplikowanych projektów wymagających wiedzy z zakresu prawa IT, prawa autorskiego, prawa mediów oraz prawa telekomunikacyjnego takich jak: współudział w prowadzeniu negocjacji umowy o zarządzanie oraz rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej (ang. „managed service agreement”), współudział w opracowywaniu założeń prawnych modelu biznesowego podmiotu mającego oferować usługę telewizji mobilnej w standardzie DVB-H, prowadzenie negocjacji umowy mającej na celu wdrożenie platformy OTT, a także opracowanie założeń prawnych kompleksowego systemu logistyczno-płatniczego mającego na celu zwiększenie sprzedaży w e-commerce.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w szkoleniu oraz materiały szkoleniowe.

Przewidziane są przerwy kawowe.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 320 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Przy zgłoszeniach do 11 sierpnia obowiązuje cena promocyjna – 280 zł +VAT.