Opiekun szkolnego koła szachowego (bez limitu czasowego*)

ZAPRASZAMY NA KURS „Opiekun szkolnego koła szachowego (bez limitu czasowego*)”

Opiekun szkolnego koła szachowego (bez limitu czasowego*)

Zapisy na kurs przyjmowane są do 15 grudnia 2017 r.

1. Metody rozwijania zdolności matematycznych i logicznego myślenia.
  2. Historia szachów.
  3. Figury, piony, szachownica –zapoznanie z zasadami gry.
  4. Wartość i jakość poszczególnych figur i ich specyfika.
  5. Podstawowe pojęcia szachowe.
  6. Zapis partii szachowej.
  7. Analiza partii szachowej.
  8. Rozgrywanie debiutu.
  9. Gra środkowa.
  10. Zakończenie partii. Nauka umiejętności racjonalnej gry poszczególnymi figurami, i ich wykorzystanie w trakcie gry.
  11. Łamigłówki szachowe.
  12. Zasady organizowania turniejów szachowych.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 298 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Marcin Katrynicz
m.katrynicz@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 14

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia uiszczenia opłaty.