Podstawy kosztorysowania (bez limitu czasowego*)

ZAPRASZAMY NA KURS „Podstawy kosztorysowania (bez limitu czasowego*)”

Podstawy kosztorysowania (bez limitu czasowego*)

1. Przeznaczenie kosztorysu w procesie budowlanym – stan prawny, cele i funkcje, rodzaje kosztorysów, podstawowe pojęcia i definicje.
  2. Podstawy sporządzania kosztorysu inwestorskiego, podstawy techniczno-rzeczowe, dokumentacja projektowa.
  3. Przedmiar robót – ogólne zasady przedmiarowania robót, Specyfikacja Techniczna, założenia wyjściowe do kosztorysu i dane wyjściowe. Podstawy rzeczowe kalkulacji.
  4. Normowanie robót – budowa norm kosztorysowych, analizy indywidualne, wykaz katalogów – źródło jednostkowych norm nakładów rzeczowych.
  5. Źródła informacji o cenach czynników produkcji budowlanej i cenach jednostkowych robót budowlanych.
  6. Dokumentacja kosztorysowa. Forma i zawartość dokumentacji kosztorysowej.
  7. Obmiarowanie robót oraz rozliczanie.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 480 zł + 23% VAT od osoby (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych, np. z budżetu jednostki samorządu terytorialnego) wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego Al. Jerozolimskie 151, kl. 1, piętro 2, 02 – 326 Warszawa.

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia uiszczenia opłaty.