Praca z dzieckiem z niepełnosprawnością sprzężoną (bez limitu czasowego*)

ZAPRASZAMY NA KURS „Praca z dzieckiem z niepełnosprawnością sprzężoną (bez limitu czasowego*)”

Praca z dzieckiem z niepełnosprawnością sprzężoną (bez limitu czasowego*)

1. Uczeń niepełnosprawny, czyli kto? – charakterystyka niepełnosprawności sprzężonej.
  2. Najważniejsze dokumenty prawne dotyczące niepełnosprawności:
    • Deklaracja Praw Osób Niepełnosprawnych,
    • Konwencja o Prawach Osób Niepełnosprawnych,
    • Nowelizacja prawa w zakresie organizacji kształcenia specjalnego.
  3. System orzekania o niepełnosprawności. Kryteria i procedury wydawania Orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.
  4. Organizacja kształcenia specjalnego w szkołach ogólnodostępnych, integracyjnych, z oddziałami integracyjnymi oraz oddziałach specjalnych.
  5. Zasady pracy, oceniania i klasyfikowania dziecka, z uwzględnieniem rodzaju i stopnia niepełnosprawności – dostosowanie wymagań edukacyjnych oraz zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy.
  6. Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  7. Rodzaje niepełnosprawności a prowadzone zajęcia i wymagane kwalifikacje nauczycieli.
  8. Współpraca z rodzicami ucznia niepełnosprawnego.
  9. Konspekty zajęć dodatkowych z uczniami niepełnosprawnymi.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 296 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Klucz dostępu do kursu zostanie Państwu wysłany po uiszczeniu opłaty.

Koordynator szkolenia:

22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 20

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia uiszczenia opłaty.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 lipca 2015 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym (Dz. U. poz. 1113).
Rozporządzenie określa organizację kształcenia specjalnego w publicznych przedszkolach, szkołach
i placówkach, ogólnodostępnych, integracyjnych i specjalnych.
Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem 1 września 2015 r., z wyjątkiem przepisów regulujących kwestie związane z obowiązkiem dodatkowego zatrudniania nauczycieli posiadających kwalifikacje
w zakresie pedagogiki specjalnej w celu współorganizowania kształcenia uczniów niepełnosprawnych, specjalistów, asystenta, lub pomocy nauczyciela w przedszkolach, innych formach wychowania przedszkolnego i szkołach ogólnodostępnych, w których kształceniem specjalnym są objęci uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na autyzm, w tym zespół Aspergera, lub niepełnosprawności sprzężone, które wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2016 r. )