Profesjonalny opiekun/wychowawca świetlicy XII edycja

ZAPRASZAMY NA KURS „Profesjonalny opiekun/wychowawca świetlicy XII edycja”

Profesjonalny opiekun/wychowawca świetlicy XII edycja

realizowanym w okresie od 14.09.2017 r. do 28.11.2017 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 sierpnia 2017 r.

1. Zadania i obowiązki wychowawcy/opiekuna świetlicy.
  2. Praca z dzieckiem – rozwijanie zainteresowań, organizacja czasu wolnego, organizacja zabaw i zajęć sportowych, prowadzenie zajęć tematycznych, pomoc w nauce, rozpoznanie potrzeb dziecka w kontekście jego sytuacji rodzinnej, pomoc w radzeniu sobie z życiowymi problemami, kryzysami (rodzinnymi, szkolnymi, w relacjach z rówieśnikami, itp.).
  3. Scenariusze, propozycje i metody zajęć świetlicowych.
  4. Dziecko o specjalnych potrzebach edukacyjnych w świetlicy – nowe wyzwania dla wychowawców/opiekunów.
  5. Specyfika pracy z dzieckiem sześcioletnim w świetlicy.
  6. Współpraca z rodzicami, nauczycielami oraz innymi instytucjami/środowiskiem lokalnym (komisją rozwiązywania problemów alkoholowych, ośrodkiem pomocy społecznej, sądem rodzinnym, kuratorami).

Cel kształcenia: celem kursu jest usystematyzowanie wiedzy objętej programem kursu. Treści kształcenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych będą dostępne po zalogowaniu się na stronę kursu. Absolwenci kursu otrzymają zaświadczenia o jego ukończeniu.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 294 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Izabela Włodarczyk
i.wlodarczyk@spe.edu.pl