Przeciwdziałanie mobbingowi w pracy IV edycja

ZAPRASZAMY NA KURS „Przeciwdziałanie mobbingowi w pracy IV edycja

Przeciwdziałanie mobbingowi w pracy IV edycja

realizowanym w okresie od 09.11.2017 r. do 09.02.2018 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 października 2017 r.

1. Prawne aspekty dotyczące mobbingu, dyskryminacji oraz molestowania, a doświadczenia rynku pracy.
  2. Mobbing w pracy – rodzaje oraz jego przyczyny.
  3. Psychologiczne aspekty mobbingu – osobowość mobbera i osobowość ofiary, typowe zachowania mobbera i jego ofiary.
  4. Procedura postępowania w przypadku podejrzenia oraz stwierdzenia stosowania mobbingu. Wewnętrzna polityka antymobbingowa i jej zakres.
  5. Jak udowodnić mobbing przed sądem oraz Państwową Inspekcją Pracy – praktyczne wskazówki oraz procedury postępowania?
  6. Zapobieganie mobbingowi jako obowiązek pracodawcy. Odpowiedzialność prawna z tytułu wystąpienia mobbingu. Roszczenia i odszkodowania pracownika względem pracodawcy/ przełożonego z uwzględnieniem orzecznictwa sądów.

Cel kształcenia: celem kursu jest usystematyzowanie wiedzy objętej programem kursu. Treści kształcenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych będą dostępne po zalogowaniu się na stronę kursu. Absolwenci kursu otrzymają zaświadczenia o jego ukończeniu.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 298 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego Al. Jerozolimskie 151, kl. 1, piętro 2, 02 – 326 Warszawa.

Izabela Włodarczyk
i.wlodarczyk@spe.edu.pl