Psycholog szkolny (bez limitu czasowego*)

ZAPRASZAMY NA KURS „Psycholog szkolny (bez limitu czasowego*)”

Psycholog szkolny (bez limitu czasowego*)

1. Zadania psychologa szkolnego w świetle obowiązującego prawa.
  2. Psychologiczne aspekty wspierania rozwoju ucznia.
  3. Profilaktyka zachowań autodestrukcyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem samookaleczeń.
  4. Zapobieganie zjawiskom patologicznym w szkole, w tym przeciwdziałanie oraz zwalczanie narkomanii i alkoholizmu. Prewencyjna współpraca z Policją, samorządami lokalnymi i organizacjami obywatelskimi.
  5. Mediacje szkolne. Umiejętności mediacyjne w pracy psychologa szkolnego.
  6. Depresja wśród dzieci i młodzieży – profilaktyka, leczenie.
  7. Praca z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
  8. Interwencja kryzysowa w szkole. Jakie podjąć działania w sytuacji samobójstwa, gwałtu, samookaleczeń, mobbingu…
  9. Jak współpracować z rodzicami „trudnych” uczniów i z „trudnymi” rodzicami.
  10. Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 260 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Klucz dostępu do kursu zostanie Państwu wysłany po uiszczeniu opłaty.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego Al. Jerozolimskie 151, kl. 1, piętro 2, 02 – 326 Warszawa.

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia uiszczenia opłaty.