Sekretarz szkoły – poziom zaawansowany X edycja

ZAPRASZAMY NA KURS „Sekretarz szkoły – poziom zaawansowany X edycja”

Sekretarz szkoły – poziom zaawansowany X edycja

realizowanym w okresie od 04.09.2017 r. do 04.12.2017 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 sierpnia 2017 r.

1. Status zawodowy sekretarza szkoły i zakres obowiązków.
  2. Prawne aspekty funkcjonowania organizacji szkoły.
  3. Kierowanie pracą sekretariatu.
  4. Tworzenie instrukcji kancelaryjnej.
  5. Dokumentacja szkolna i uczniowska.
  6. Standardy tworzenia dokumentacji.
  7. Przepisy kodeksu postępowania administracyjnego związane z organizacją pracy sekretariatu.
  8. Rejestry szkolne.
  9. System Informacji Oświatowej.
  10. Zasady ochrony i przetwarzania danych osobowych.
  11. Prowadzenie inwentaryzacji.
  12. Jak radzić sobie ze stresem.
  13. Archiwa szkolne.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 296 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Izabela Włodarczyk
i.wlodarczyk@spe.edu.pl