Specjalista ds. kadr w szkole/placówce oświatowej

ZAPRASZAMY NA KURS „Specjalista ds. kadr w szkole/placówce oświatowej”

Specjalista ds. kadr w szkole/placówce oświatowej

w okresie od 06.11.2017 r. do 06.02.2018 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 października 2017 r.

1. Ogólne złożenia reformy oświatowej. Nowe zadania organu sprawującego nadzór pedagogiczny.
  2. Arkusz organizacyjny szkoły (dane osobowe pracowników, dane statystyczne, wymagania kwalifikacyjne) i jego wpływ na kształtowanie polityki kadrowej.
  3. Dokumentacja kadrowa szkoły.
  4. Zatrudnienie (umowy o prace oraz umowy cywilnoprawne) nauczycieli oraz pracowników administracyjnych w przekształcanych szkołach po wejściu w życie ustawy Prawo oświatowe z uwzględnieniem regulacji przejściowych. Propozycje rozwiązań dotyczących stosunku pracy pracowników szkół w zależności od treści uchwał organów prowadzących. Skutki prawne braku zgody na podjęcie lub kontynuowanie zatrudnienia w innej szkole.
  5. Podstawowe zasady prawa pracy oraz kontrola przestrzegania prawa pracy oraz przepisów wewnętrznych placówki.
  6. Zarządzanie czasem pracy nauczyciela i pracownika niepedagogicznego. Nowe zasady ograniczenia wymiaru zatrudnienia nauczycieli. Urlop wypoczynkowy i inne przerwy
    w świadczeniu pracy pracowników placówek oświatowych.
  7. Zmiana stosunku – tryb oraz warunki dopuszczalności. Rozwiązanie umowy o pracę
    z nauczycielami zatrudnionymi w placówkach feryjnych oraz nieferyjnych, a także
    z pracownikami administracyjnymi. Szczególna ochrona pracowników przed rozwiązaniem stosunku pracy. Konsultacje z zakładowymi organizacjami związkowymi. Nowe zasady przejścia w stan nieczynny Nowa formuła przeniesienia służbowego nauczycieli – okres przejściowy.
  8. Roszczenia pracownika z tytułu wadliwego rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy. Przyznanie pracownikowi odszkodowania lub przywrócenia do pracy – praktyczne wskazówki.
  9. Obowiązki pracodawcy i pracownika pedagogicznego i niepedagogicznego szkoły wynikające z Kodeksu pracy, Karty nauczyciela, Prawa oświatowego oraz pragmatyki zawodowej. Rodzaje odpowiedzialności.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 298 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego Al. Jerozolimskie 151, kl. 1, piętro 2, 02 – 326 Warszawa.

Magdalena Szreter
m.szreter@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 21

Kurs równoważy 45 godzin szkolenia stacjonarnego. Szczegółowy harmonogram, w tym terminy konsultacji dostępne będą po zalogowaniu się na stronie kursu. Prawa autorskie do programów i materiałów szkoleniowych zastrzeżone!