Specjalista ds. obsługi rady gminy/powiatu/miasta VII edycja

ZAPRASZAMY NA KURS „Specjalista ds. obsługi rady gminy/powiatu/miasta VI edycja”

Specjalista ds. obsługi rady gminy/powiatu/miasta VII edycja

w okresie od 05.09.2017 r. do 27.11.2017 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 sierpnia 2017 r.

1. Podstawy prawno-ustrojowe funkcjonowania jednostek samorządowych:
    • Konstytucja,
    • ustrój JST,
    • procedura administracyjna.
  2. Biuro Rady czy sekretariat Przewodniczącego:
    • funkcje spełniane przez pracowników biura rady,
    • elementy psychologii pracy,
    • obsługa interesantów.
  3. Stanowienie prawa miejscowego przez Rady:
    • technika prawodawcza,
    • stanowienie prawa.
  4. Działalność statutowa rady:
    • sesje rady,
    • procedura uchwalania budżetu,
    • procedura przyjmowania absolutorium,
    • komisja rewizyjna,
    • skargi kierowane do rady,
    • skargi na organ wykonawczy.
  5. Zasady dobrych zwyczajów i obyczajów w pracy.
  6. Zmieniają się radni, a biuro pozostaje.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 297 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Marcin Katrynicz
m.katrynicz@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 14

Ustawa z dnia 10 lutego 2017 r. o zmianie ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę o samorządzie terytorialnym i ustawę o pracownikach samorządowych – podpisana 20 marca 2017 r.
Pobierz informację.
Źródło: Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej