Specjalista ds. prawa wodnego VIII edycja

ZAPRASZAMY NA KURS „Specjalista ds. prawa wodnego VIII edycja”

Specjalista ds. prawa wodnego VIII edycja

który odbędzie się w okresie od 27.10.2017 r. do 27.01.2018 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 października 2017 r.

1. Prawo wodne – ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. – jako element prawa ochrony środowiska, przedmiot i adresaci regulacji, właściwe organy, regulacje europejskie – stan aktualny i wyzwania na przyszłość.
  2. Decyzje wydawane na podstawie prawa wodnego ze szczególnym uwzględnieniem pozwolenia
    wodno-prawnego.
  3. Programy horyzontalne i dokumentacja indywidualnych podmiotów w prawie wodnym – co warto wiedzieć.
  4. Proces inwestycyjny w prawie wodnym.
  5. Oceny oddziaływania przedsięwzięć hydrotechnicznych na stan wód (wymogi Ramowej Dyrektywy Wodnej).
  6. Regulacje prawa wodnego a prowadzenie działalności gospodarczej.
  7. Czy i jak chronić przed powodzią lub suszą w kontekście zagospodarowania przestrzennego– regulacje dla organów administracji, przedsiębiorców oraz osób fizycznych, oszczędzanie wody, zapobieganie podtopieniom i zalewaniu posesji, bezpieczeństwo osób przebywających na obszarach wodnych.
  8. Regulacje prawa wodnego dla obywateli – dostęp do akwenów, kąpieliska, powszechne korzystanie z wody, zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków, bezpieczeństwo na wodzie.
  9. Finansowanie przedsięwzięć z zakresu gospodarki wodnej z uwzględnieniem środków europejskich w perspektywie finansowej 2014-2020.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 298 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Magdalena Szreter
m.szreter@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 21

Ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne zastępuje obowiązującą ustawę z dnia 18 lipca 2011 r. – Prawo wodne, która reguluje gospodarowanie wodami, w tym kształtowanie i ochronę zasobów wodnych, korzystanie z wód oraz zarządzanie zasobami wodnymi, sprawy własności wód oraz gruntów pokrytych wodami, a także zasady gospodarowania tymi składnikami w odniesieniu do majątku Skarbu Państwa.

źródło: www.prezydent.pl