Specjalista do spraw kadr i płac w szkole/placówce oświatowej XV edycja

ZAPRASZAMY NA KURS „Specjalista do spraw kadr i płac w szkole/placówce oświatowej XV edycja”

Specjalista do spraw kadr i płac w szkole/placówce oświatowej XV edycja

w okresie od 26.10.2017 r. do 26.12.2017 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 października 2017 r.

1. Podstawowe zasady prawa pracy – równość w zatrudnianiu, kontrola przestrzegania prawa pracy oraz regulaminów wewnętrznych placówki.
  2. Stosunek pracy:
    • zawieranie i rozwiązywanie stosunku pracy z nauczycielem oraz pracownikami niepedagogicznymi,
    • rodzaje umów o pracę.
  3. Awans zawodowy nauczycieli.
  4. Obowiązki i uprawnienia dyrektora, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych. Odpowiedzialność porządkowa i dyscyplinarna.
  5. Wynagrodzenie za pracę oraz inne świadczenia dla nauczycieli:
    • dodatek za wysługę lat dla nauczyciela,
    • dodatkowe wynagrodzenie roczne dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych,
    • nagrody jubileuszowe dla nauczycieli szkół i placówek oświatowych,
    • odprawa emerytalna.
  6. Czas pracy, urlopy nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych.
  7. Karta nauczyciela oraz zakładowy fundusz świadczeń socjalnych w szkole.
  8. Rozliczenia z ZUS oraz Urzędem Skarbowym.
  9. Dokumentacja kadrowa nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.
  10. Spory o roszczenia ze stosunku pracy, orzecznictwo sądów pracy.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 298 zł + 23% VAT od osoby (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Magdalena Szreter
m.szreter@spe.edu.pl