zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla przedszkoli, pod nazwą

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 16 września 2017 r. do 31 marca 2018 r. Przedszkola, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają dyplomy „Na sportowo jest zdrowo – przedszkolny program wychowania zdrowotnego” oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Regulamin konkursu:
  • Celem konkursu jest wskazanie, jak ważną rolę w życiu przedszkolaka pełni edukacja prozdrowotna, promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.
  • Przedszkola przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1” do „10”. Warunkiem do otrzymania dyplomu i zaświadczenia o ukończeniu kursu „Na sportowo jest zdrowo – przedszkolny program wychowania zdrowotnego” jest uzyskanie co najmniej 50 punktów za zrealizowanie 6 spośród 8 zaproponowanych zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu.

Zadania konkursu: „Na sportowo jest zdrowo – przedszkolny program wychowania zdrowotnego”

1. „Zastrzyk z witamin każdego dnia”. Zorganizowanie zajęć, na których przedszkolaki zrobią kilka sałatek warzywnych i owocowych. Następnie omówienie każdej z nich pod kątem wartości odżywczych, prawidłowego łączenia składników oraz smaku. Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych/ zdjęć przesłanych do jury konkursu.
  2. Zorganizowanie spotkania z pielęgniarką /lekarzem/dietetykiem nt. „Zaburzenia stanu zdrowia i rozwoju związanego z nieprawidłowym odżywianiem (otyłość, nadwaga, niedobór masy ciała, anoreksja, bulimia…)”. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu.
  3. „Szczotka, pasta, kubek…” – higiena osobista każdego dnia. Pogadanka na temat higieny oraz nauczenie dzieci piosenki pt. „Szczotka, pasta, kubek”. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych/zdjęć/piosenek, przesłanych do jury konkursu.
  4. Zorganizowanie ogólnoprzedszkolnego dnia sportu, w ramach którego przeprowadzone zostaną zawody w kilku wybranych dyscyplinach, z podziałem na grupy wiekowe. Zawody powinny być poprzedzone dyskusją na temat tego, jaki wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne ma aktywność ruchowa. Ocena na podstawie sprawozdania, wyników oraz zdjęć przesłanych do jury konkursu.
  5. „Jestem tym co jem?” – rola racjonalne żywienia na co dzień. Pogadanka na temat prawidłowego odżywiania się zwieńczona przygotowaniem gazetki przedszkolnej. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych/zdjęć przesłanych do jury konkursu.
  6. Przeprowadzenie spotkań uczniów z przedstawicielami Policji/Straży Pożarnej/Pogotowia Ratunkowego, organizacji społecznych nt. „Bezpieczne zachowanie w przedszkolu, domu, na ulicy”. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych/zdjęć przesłanych do jury konkursu.
  7. Przygotowanie plakatu oraz hasła promującego aktywny tryb życia/aktywny wypoczynek. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu.
  8. Zgłaszanie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Na sportowo jest zdrowo – przedszkolny program wychowania zdrowotnego” który w okresie od 16.09.2017 r. do 23.11.2017 r. przeprowadzi w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie (zadanie obowiązkowe).

Termin zgłaszania udziału w konkursie upływa 31 sierpnia 2017 r.

• Prace konkursowe zwieńczą zbiorcze informacje przedszkoli o przebiegu prac konkursowych i uzyskanych efektach. Informację (na wzorze dostarczonym przez jury), opracowują wspólnie dyrektorzy przedszkoli, nauczyciele, wychowawcy, opiekunowie oraz rodzice.
  • Informacje o przedsięwzięciach w ramach konkursu, wraz z informacją o innych przedsięwzięciach podjętych przez szkołę należy przesyłać przez stronę internetową konkursy.spe.edu.pl do dnia 31 marca 2018 r.
  • Adres jury konkursu „Na sportowo jest zdrowo – przedszkolny program wychowania zdrowotnego”.: Al. Jerozolimskie 151, lokal 2222, 02-326 Warszawa, e-mail: sekretariat@edukacja-zdrowotna.com.pl

ZAPRASZAMY NA KURS „Na sportowo jest zdrowo – przedszkolny program wychowania zdrowotnego VII edycja”

w okresie od 16.09.2017 r. do 23.11.2017 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 sierpnia 2017 r.

1. Edukacja prozdrowotna w przedszkolu.
  2. Rola prawidłowego żywienia dziecka w różnym wieku. Funkcja składników pokarmowych w organizmie młodego człowieka.
  3. Podstawowe zasady komponowania jadłospisów – zdrowe nawyki żywieniowe, aktualne zalecenia dietetyczne, racje pokarmowe.
  4. Kształtowanie prawidłowych postaw w zakresie bezpieczeństwa dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa na drogach.
  5. Aktywny wypoczynek w gronie rodziny. Rola rodziców w kształtowaniu codziennych, zdrowych nawyków dziecka.
  6. Konspekty zajęć przedszkolnych.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 296 zł + 23% VAT od osoby (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych, np. z budżetu jednostki samorządu terytorialnego) wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego Al. Jerozolimskie 151, kl. 1, piętro 2,02 – 326 Warszawa. Zgłoszenie na kurs jest równoznaczne z przystąpieniem do konkursu.

Marcin Katrynicz
m.katrynicz@spe.edu.pl