Warsztat pracy wychowawcy klasy XIII edycja

ZAPRASZAMY NA KURS „Warsztat pracy wychowawcy klasy XIII edycja”

Warsztat pracy wychowawcy klasy XIII edycja

który odbędzie się w okresie od 18.09.2017 r. do 02.12.2017 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 sierpnia 2017 r.

1. Zadania wychowawcy klasy wynikające z aktualnego stanu prawnego. Obowiązki w zakresie dokumentacji. Planowanie godzin wychowawczych.
  2. Zadania wychowawcy klasy w zakresie planowania i koordynowania udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Ustalenie form pomocy, okresu ich udzielania oraz wymiaru godzin, w którym poszczególne formy będą realizowane.
  3. Współpraca wychowawcy klasy z innymi nauczycielami, wychowawcami grup wychowawczych i specjalistami, rodzicami ucznia lub pełnoletnim uczniem, poradniami psychologiczno-pedagogicznymi oraz innymi osobami, które zainicjowały udzielanie uczniowi pomocy.
  4. Zasady i formy efektywnej współpracy szkoły z rodzicami uczniów.
  5. Jak współpracować z rodzicami „trudnych” uczniów i z „trudnymi” rodzicami.
  6. Agresja rówieśnicza, wobec uczniów i nauczycieli.
  7. Jak zapobiegać agresji i przemocy w szkole. Działania wychowawczo-terapeutyczne wobec agresorów oraz interwencyjne wobec uczniów i nauczycieli.
  8. Konspekty lekcji wychowawczych dla wszystkich etapów edukacyjnych.
  9. Ewaluacja pracy wychowawczej.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 298 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Koordynator szkolenia:

Izabela Włodarczyk