Administracyjny asystent medyczny V edycja

ZAPRASZAMY NA KURS „Administracyjny asystent medyczny V edycja”

Administracyjny asystent medyczny V edycja

realizowanym w okresie od 19.11.2018 r. do 19.02.2019 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 października 2018 r.

1. Działalność lecznicza w Polsce w świetle aktualnego stanu prawnego.
  2. Zarządzanie podmiotem leczniczym – uprawnienia i obowiązki organów zarządczych i nadzorczych, relacje zewnętrzne i wewnętrzne placówki.
  3. Prawo pracy. Obowiązki i prawa pracodawców i pracowników.
  4. Bezpieczeństwo i higiena pracy.
  5. Odpowiedzialność cywilna, karna i zawodowa personelu medycznego.
  6. Usługi rynku medycznego i system finansowania.
  7. Zasady obiegu dokumentacji.
  8. Dokumentacja związana ze świadczeniem usług medycznych. Zasady udostępniania dokumentacji medycznej pacjentów . Archiwizacja dokumentacji medycznej.
  9. Standardy korespondencji – jak korespondować na wysokim poziomie treści i formy (vademecum + wzory + ćwiczenia).
  10. Obowiązki sprawozdawcze w podmiotach leczniczych. Odpowiedzialność za naruszenie obowiązków w zakresie składania sprawozdań.
  11. Zasady prowadzenia ewidencji dokumentów przychodzących i wychodzących, korespondencja papierowa oraz elektroniczna, obieg dokumentów.
  12. Ochrona danych osobowych w podmiocie leczniczym, ze szczególnym uwzględnieniem danych osobowych pacjentów.
  13. Podstawy rachunkowości.
  14. Pierwsza pomoc przedmedyczna.

Cel kształcenia: celem kursu jest usystematyzowanie wiedzy objętej programem kursu. Treści kształcenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych będą dostępne po zalogowaniu się na stronę kursu. Absolwenci kursu otrzymają zaświadczenia o jego ukończeniu.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Magdalena Szreter
m.szreter@spe.edu.pl