ZAPRASZAMY NA KURS „Bezpieczeństwo oraz przetwarzanie danych osobowych pacjentów w placówkach medycznych – wymogi RODO po 25 maja 2018 r. – praktyczne warsztaty”

zaprasza do udziału w szkoleniu stacjonarnym

– praktyczne warsztaty

Zapisy na kurs przyjmowane są do 22 czerwca 2018 r.

27 czerwca 2018 r. w godzinach od 9.45 do 15.45
Warszawa – w najbliższym czasie zostanie podane miejsce

1. Przepisy prawa w zakresie Ochrony Danych Osobowych wraz z analizą przepisów branżowych.
  2. Nowe regulacje wprowadzone Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych chroniące dane pacjentów.
  3. Podmioty odpowiedzialne za ochronę danych osobowych w placówce medycznej, w tym nowa funkcja Inspektora Ochrony Danych. Zasady przetwarzania danych osobowych w placówce medycznej.
  4. Udostępnianie informacji o stanie zdrowia i udostępnianie dokumentacji medycznej pacjentów w świetle zmian przepisów regulujących tajemnicę lekarska i tajemnicę medyczną.
  5. Pięć podstawowych mechanizmów kontrolnych systemu ochrony danych osobowych dla jednostek medycznych. Zabezpieczenia systemów informatycznych. Przykłady incydentów ochrony danych osobowych.
  6. Przekazywanie danych poza UE, kodeksy, certyfikacja, Europejska Rada Ochrony Danych.

Sylwetka prelegenta: dr Małgorzata Mędrala – radca prawny, pracownik naukowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, autorka wielu publikacji z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, prawa urzędniczego, ochrony danych osobowych, postępowania cywilnego; doświadczony szkoleniowiec i praktyk.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w szkoleniu oraz materiały szkoleniowe.

Przewidziane są przerwy kawowe.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 510 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Przy zgłoszeniach do 22 czerwca obowiązuje cena promocyjna – 460 zł +VAT.

Magdalena Szreter
m.szreter@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 21

Informacja w sprawie ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych
Celem ustawy jest zapewnienie stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej „Rozporządzeniem”. Rozporządzenie będzie obowiązywało w polskim porządku prawnym bezpośrednio i będzie miało zastosowanie od dnia 25 maja 2018 r.

źródło: www.prezydent.pl