Bezpieczna droga do szkoły X edycja

zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół wszystkich rodzajów i stopni, pod nazwą

Bezpieczna droga do szkoły X edycja

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 5 października 2020 r. do 15 marca 2021 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Bezpieczna droga do szkoły” oraz zaświadczenia ukończenia kursu.

Regulamin konkursu:
  1. Celem konkursu jest zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego, które przyczynią się do ich bezpieczeństwa m.in. podczas drogi do szkoły.
  2. Szkoły przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1” do „10”. Warunkiem do otrzymania dyplomu „Bezpieczna droga do szkoły” jest uzyskanie co najmniej 80% punktów za zrealizowanie 5 spośród 8 zaproponowanych zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu.

Zadania konkursu: „Bezpieczna droga do szkoły”

1. Zorganizowanie spotkania z policjantem nt. Bezpieczeństwo na drogach. Jak uniknąć zagrożeń. Ocena na podstawie sprawozdania/ prac plastycznych/zdjęć przesłanych do jury konkursu.
  2. Przygotowanie prac plastycznych/plakatów/opowiadań (do wyboru, zależnie od grupy wiekowej) pt. Moja droga do szkoły. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu.
  3. Przeprowadzenie konkursu wśród uczniów nt. znajomości przepisów ruchu drogowego. (Pytania powinny być dostosowane do poszczególnych grup wiekowych). Ocena na podstawie sprawozdania oraz wyników testów wiedzy przesłanych do jury konkursu.
  4. Zorganizowanie przedstawienia/teatrzyku na temat bezpieczeństwa na drogach z uwzględnieniem odblasków dla pieszych. Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych/zdjęć przesłanych do jury konkursu.
  5. Przygotowanie wiersza na temat bezpieczeństwa na drogach. Ocena na podstawie sprawozdania oraz wierszy przesłanych do jury konkursu.
  6. Zorganizowanie zajęć plastycznych, na których dzieci przygotują wybrane znaki drogowe. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu.
  7. Jak postąpić, kiedy jesteśmy świadkiem wypadku drogowego – mini wykład przeprowadzony przez nauczyciela/policjanta. Ocena na podstawie sprawozdania przesłanego do jury konkursu.
  8. Zgłaszanie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Bezpieczna droga do szkoły”, który w okresie od 05.10.2020 r. do 26.12.2020 r., przeprowadzi w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie (zadanie obowiązkowe).
W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną uprzejmie informujemy, że w razie gdyby realizacja części z zadań konkursowych nie była możliwa z uwagi na obowiązujące obostrzenia, należy te zadania pominąć i nie będzie to miało wpływu na ocenę udziału szkoły/przedszkola w konkursie.
Studium Prawa Europejskiego

Termin zgłaszania udziału w konkursie upływa 30 września 2020 r.

• Prace konkursowe zwieńczą zbiorcze informacje szkół o przebiegu prac konkursowych i uzyskanych efektach. Informację (na wzorze dostarczonym przez jury), opracowują wspólnie pracownicy świetlic szkolnych, dyrektorzy szkół, rady pedagogiczne, komitety rodzicielskie i samorządy uczniowskie.
  • Informacje o przedsięwzięciach w ramach konkursu, wraz z informacją o innych przedsięwzięciach podjętych przez szkołę należy przesyłać wyłącznie poprzez stronę http://konkursy.spe.edu.pl do jury sukcesywnie do dnia 15 marca 2021 r.
  • Adres jury konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”.: A. Solariego 1/1, 02-070 Warszawa, e-mail: sekretariat@bezpieczna-droga.com.pl

ZAPRASZAMY NA KURS „Bezpieczna droga do szkoły X edycja”

Bezpieczna droga do szkoły X edycja

w okresie od 05.10.2020 r. do 26.12.2020 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 30 września 2020 r.

1. Kształtowanie prawidłowych postaw w zakresie bezpieczeństwa dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa na drogach.
  2. Współpraca nauczycieli z rodzicami w celu wpajania dzieciom bezpiecznych zachowań na drodze.
  3. Pierwsza pomoc przedmedyczna.
  4. Działania instytucji zajmujących się bezpieczeństwem ruchu drogowego.
  5. Scenariusze zajęć nt. bezpieczeństwa na drogach.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 330 zł + 23% VAT od osoby (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w całości ze środków publicznych, np. z budżetu jednostki samorządu terytorialnego) wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego A. Solariego 1/1, 02-070 Warszawa. Zgłoszenie na kurs jest równoznaczne z przystąpieniem do konkursu.

Izabela Włodarczyk
i.wlodarczyk@spe.edu.pl