ZAPRASZAMY NA KURS „Decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, jako element systemu planowania przestrzennego”

w okresie od 02.06.2021 r. do 02.08.2021 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 14 maja 2021 r.

1. Źródła prawa:
    • ustawy (kpa; o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym; ustawa o gospodarce nieruchomościami; ustawa o ochronie gruntów rolnych i leśnych; ustawa o drogach publicznych; ustawa o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko);
    • akty wykonawcze (rozporządzenie w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego; rozporządzenie w sprawie oznaczeń i nazewnictwa stosowanych w decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz w decyzji o warunkach zabudowy; rozporządzenie w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko);
  2. Istota planowania przestrzennego:
    • pojęcie polityki przestrzennej oraz instrumenty jej realizacji;
    • cele polityki przestrzennej i jej kształtowanie;
    • zasady planowania przestrzennego;
  3. System planowania w krajach europejskich – wybrane przykłady.
  4. Podstawowe rodzaje aktów planowania przestrzennego.
  5. Dodatkowe akty prawa miejscowego.
  6. Gospodarowanie przestrzenią na obszarach pozbawionych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego – decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu:
    • decyzje o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego;
    • decyzje o warunkach zabudowy;
      (procedura w sprawach wydania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu – wniosek, wszczęcie, zawieszenia i umorzenia postępowania, odmowa ustalenia, procedura odwoławcza, analiza urbanistyczna)
  7. Problemy realizacji polityki przestrzennej w Polsce – chaos przestrzenny.
  8. Krytyka decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres koordynatora kursu.

Marcin Katrynicz
m.katrynicz@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 14

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.