Dokumentacja medyczna w pracy diagnosty laboratoryjnego

ZAPRASZAMY NA KURS „Dokumentacja medyczna w pracy diagnosty laboratoryjnego”

Dokumentacja medyczna w pracy diagnosty laboratoryjnego

w okresie od 02.10.2019 r. do 10.01.2020 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 27 września 2019 r.

1. Rodzaje dokumentacji medycznej ze szczególnym uwzględnieniem dokumentacji wytwarzanej w laboratorium diagnostycznym oraz z uwzględnieniem wytycznych zawartych w standardach jakości. Dokumentacja elektroniczna. Autoryzacja wpisów w dokumentacji medycznej.
  2. Przetwarzanie i ochrona osobowych danych medycznych. Udostępnianie informacji o stanie zdrowia. Wymagane oświadczenia i zgody.
  3. Odpowiedzialność za błędy w dokumentacji medycznej. Dokumentacja medyczna jako dowód w postępowaniach sądowych i przed komisją ds. orzekania o zdarzeniach medycznych.
  4. Zasady przechowywania i archiwizowania dokumentacji w laboratorium medycznym. Zakończenie działalności – przekazanie dokumentacji.
  5. Kontrola dokumentacji medycznej w laboratorium diagnostycznym- właściwe organy i zakres. Najczęstsze uchybienia stwierdzane przez organy kontroli.

Autorką opracowań jest Pani dr n. med. Ewa Świątkowska

Diagności laboratoryjni, po zaliczeniu, otrzymają zaświadczenie i 25 punktów edukacyjnych. Szkolenie uzyskało akredytację Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wzór zaświadczenia

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego Al. Jerozolimskie 151, kl. 1, piętro 2, 02 – 326 Warszawa.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi kursami dla Diagnostów Laboratoryjnych:
1. Diagnosta laboratoryjny VII edycja
2. Prawne aspekty w pracy diagnosty laboratoryjnego
3. Standardy i wymagania techniczne oraz prawne dla laboratoriów diagnostycznych

Marcin Katrynicz
m.katrynicz@spe.edu.pl