Edukacja włączająca w szkole ogólnodostępnej szansą dla wszystkich uczniów

ZAPRASZAMY NA KURS „Edukacja włączająca w szkole ogólnodostępnej szansą dla wszystkich uczniów”

Edukacja włączająca w szkole ogólnodostępnej szansą dla wszystkich uczniów

w okresie od 30.10.2018 r. do 30.01.2019 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 października 2018 r.

1. Idea i rola edukacji włączającej w podnoszeniu jakości edukacji wszystkich uczniów.
2. Edukacja włączająca w polskim systemie edukacji.
3. Kluczowe kompetencje nauczyciela niezbędne dla rozwoju edukacji włączającej.
4. Identyfikowanie potrzeb edukacyjnych ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
5. Doskonalenie umiejętności dostosowania wymagań dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz zapewnienia odpowiedniej organizacji, form i metod pracy w grupie zróżnicowanej.
6. Wykorzystanie technologii w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
7. Tworzenie pozytywnego klimatu w szkole na rzecz uczniów ze SPE.
8. Budowanie współpracy z rodzicami dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 330 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego Al. Jerozolimskie 151, kl. 1, piętro 2, 02 – 326 Warszawa.

Marcin Katrynicz
m.katrynicz@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 14

Edukacja włączająca priorytetem działań MEN

Edukacja włączająca to priorytet działań Ministerstwa Edukacji Narodowej. Podkreślamy, że niepełnosprawność nie jest wskazaniem do kierowania ucznia na indywidualne nauczanie. Uczeń z niepełnosprawnością ma się uczyć ze swoimi rówieśnikami. Szkoła musi mu to zapewnić. To obowiązek dyrektora. Co jest istotne, rodzice mają wpływ na ustalenie procesu edukacyjnego swojego dziecka. Gwarantujemy im to prawem.

zródło: men.gov.pl