ZAPRASZAMY NA KURS „Fundusze dla szkół i placówek oświatowych publicznych oraz niepublicznych IX edycja

w okresie od 17.07.2020 r. do 17.09.2020 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 15 lipca 2020 r.

1. Zasady korzystania z zewnętrznych źródeł finansowania:
a) Omówienie podstawowych pojęć – grant, dotacja, projekt, konkurs.
b) Projekt działań – od czego zacząć?
c) Jak prawidłowo zbudować wniosek o dofinansowanie?
d) Jakich błędów unikać?

2. Na jakie cele szkoły mogą ubiegać się o środki?
a) Inwestycje w infrastrukturę placówek.
b) Wyposażenie sal dydaktycznych.
c) Informatyzacja placówek oświatowych.
d) Programy edukacyjne, zajęcia dodatkowe.
e) Mobilność międzynarodowa.
f) Współpraca z uczelniami wyższymi.
g) Co dla szkół zawodowych?
h) Co dla szkół językowych?

3 Źródła finansowania projektów dla szkół i placówek oświatowych:
a) Krajowe:
* Programy rządowe.
* Programy samorządowe.
* Programy i konkursy grantowe prowadzone przez fundacje.
b) Unijne:
* Program Wiedza Edukacja Rozwój.
* Programy Regionalne.
* Program Erasmus Plus.

W poszczególnych źródłach zostaną wskazane cele na jakie można pozyskać środki, kwoty dofinansowania, kryteria wyboru wniosków, procedury i terminy aplikowania, instytucje odpowiedzialne za wybór projektów, podstawowe informacje na temat prawidłowej budowy wniosku oraz limitów lub ograniczeń związanych z realizacją projektów

4. Źródła informacji o dodatkowych wsparciach dla placówek oświatowych.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 330 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego A. Solariego 1/1, 02-070 Warszawa.

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.