ZAPRASZAMY NA KURS „Gry i zabawy dla dzieci ze spectrum autyzmu do wykorzystania w szkole/placówce oświatowej”

w okresie od 18.01.2022 r. do 18.03.2022 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 15 grudnia 2021 r.

Program kursu
  1. Zaangażowanie dziecka ze spektrum autyzmu (kreowanie kontaktu, metoda małych kroczków, nauka  sprawności ruchowej, wzmacnianie, sygnały wizualne, historyjki społeczne, rozwój językowy, nadwrażliwość sensoryczna, zabawy w parach).
  2. Rozwój sensoryczny ( Bujanie, Rozpoznawanie przez dotyk, Hot dog w kocu, Kółko i krzyżyk w piance  do golenia, Zabawa z bańkami, Ukryte skarby, „Bujanie” oczu, Burzenie wież, Wyścigi w mące, Pudełko sensoryczne, Poszukiwania z lupą, Huśtawka z lycry, Muzyczne poduszki, Bujający się żuraw, Dźwięki dla mych uszu, Wyścigi w dmuchaniu, Linia montażowa, Kraksa deskorolki).
  3. Motoryka duża (Skaczące misie, Odbijanie balona, Koło z lycry, Safari na deskorolce, Na rowerze przez labirynt, Rzucanie woreczkami, Utrzymywanie woreczka i poduszki, Łapanie woreczków do kosza, Łapanie na ósemce, Łowienie ryb, Latająca kula Billa, Rzucanie woreczkami do celu, Skorupa żółwia).
  4. Motoryka mała (Monety w śwince skarbonce, Wbijanie podkładek pod piłki golfowe, Rzeka, Kolorowanie kropek, Ładowanie wywrotki, Pada, pada deszcz, Pyszny naszyjnik, Cięcie ciastoliny, Malarstwo awangardowe, Zabawa w łapanie).
  5. Komunikacja (A kuku!, Światło czerwone- światło zielone, Loteryjka, Gdzie w moim świecie?, Rozkazy, Przyimki i ja, Czego brakuje?, Jak to się kończy?, Wpuszczam jednym uchem, wypuszczam drugim!, Porządek musi być!).
  6. Umiejętności społeczne (Łaskotki, Brakująca twarz, Zgadnij, kto to, Ping- pong komplementów, Wskazywanie tego, co jest fajne, Bingo z imionami, Mój mózg, twój mózg,Widzę, robię, Zabaw w pokazywanie, Pan Ziemniak wyraża emocje, Nie upuść piłki).
  7. Przygotowanie do przedszkola/szkoły (Czyja teraz kolej?, Co się znajduje w moim świecie?, Pisanie po plecach, Na ryby, Poszukaj i przeliteruj, Poszukiwanie liter, Przedmioty codziennego użytku, Puzzle, Większe, lepsze litery, Litery, wszędzie litery!, Łączeni kolorów, Papierowe drogi).
  8. Zadania w domu (Zabawa z… praniem, Zabawy ze śmieciami, Nakrywanie do stołu, Jedzenie kolorów, Jedzenie w takim samym kolorze, Poszukiwania w pianie, Planujemy piknik, Planowanie przyjęcia, Gotowanie).
  9. Zabawy na dworze (Biblioteka na zewnątrz (wizualna), Na zewnątrz i wewnątrz, Spacery i rozmowa, Daleko i blisko, Wyjście na zewnątrz, Moja sekretna droga na zewnątrz, Torba na przygody).
  10. Wykorzystywanie gier i zabawek (Whac-A-Mole, Hungry Hippos, Zjeżdżalnia dla autek, Water Hot Potato, Bunny Hop, Hi Ho! Chery-O, Krokodyl u dentysty, Spadającemałpki, Don’t Spill the Beans, Cranium Cariboo, Don’t Break the Ice).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 330 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres koordynatora kursu.

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.