Innowacje pedagogiczne – jak je napisać i realizować

ZAPRASZAMY NA KURS „Innowacje pedagogiczne – jak je napisać i realizować”

Innowacje pedagogiczne – jak je napisać i realizować

realizowanym w okresie od 14.12.2018 r. do 14.03.2019 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 30 listopada 2018 r.

1. Pojęcie innowacji, eksperymentu i metody projektu. Innowacja i eksperyment w świetle rozporządzenia MEN. Nauczyciel inicjatorem nowoczesnego procesu dydaktyczno – wychowawczego.
  2. Procedura wprowadzania innowacji i eksperymentu. Dokumentacja związana z innowacją i eksperymentem:
    • proponowane zapisy w statucie szkoły/przedszkola;
    • przykładowe wzory kart innowacji;
    • przykładowy wzór zgłoszenia innowacji i eksperymentu;
    • uchwała rady pedagogicznej;
    • oświadczenie dyrektora o zapewnieniu warunków do realizacji innowacji i eksperymentu;
    • zgoda autora/ autorów innowacji i eksperymentu;
    • opinia rady przedszkola lub rady rodziców;
    • zgłoszenie innowacji;
    • wzór wniosku w sprawie realizacji eksperymentu.
  3. Etapy innowacji i eksperymentu. Przykłady innowacji i eksperymentów realizowanych w szkołach/przedszkolach – dobre praktyki.
  4. Projekt jako skuteczna metoda edukacji:
    • projekt w prawie oświatowym – aktualne regulacje prawne;
    • etapy pracy metodą projektu na wybranym przykładzie projektu badawczego.
  5. Dobre praktyki. Przykładowe pomysły na projekty edukacyjne.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 330 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Magdalena Szreter
m.szreter@spe.edu.pl