ZAPRASZAMY NA KURS „Innowacje pedagogiczne w pracy nauczyciela bibliotekarza – jak je napisać i realizować”

w okresie od 01.12.2020 r. do 15.02.2021 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 30 października 2020 r.

1. Pojęcie innowacji, eksperymentu i metody projektu. Innowacja i eksperyment w świetle rozporządzenia MEN. Nauczyciel bibliotekarz inicjatorem nowoczesnego procesu dydaktyczno-wychowawczego.
  2. Procedura wprowadzania innowacji i eksperymentu. Dokumentacja związana z innowacją i eksperymentem:
    • proponowane zapisy w statucie szkoły;
    • przykładowe wzory kart innowacji;
    • przykładowy wzór zgłoszenia innowacji i eksperymentu;
    • uchwała rady pedagogicznej;
    • oświadczenie dyrektora o zapewnieniu warunków do realizacji innowacji i eksperymentu;
    • zgoda autora/ autorów innowacji i eksperymentu;
    • opinia rady rodziców;
    • zgłoszenie innowacji;
    • wzór wniosku w sprawie realizacji eksperymentu.
  3. Etapy innowacji i eksperymentu. Przykłady innowacji i eksperymentów realizowanych w bibliotekach szkolnych – dobre praktyki.
  4. Projekt jako skuteczna metoda edukacji:
    • projekt w prawie oświatowym – aktualne regulacje prawne;
    • etapy pracy metodą projektu na wybranym przykładzie projektu badawczego.
  5. Dobre praktyki. Przykładowe pomysły na projekty edukacyjne w bibliotece szkolnej.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 330 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres koordynatora kursu.

Kurs równoważy 35 godzin szkolenia stacjonarnego. Szczegółowy harmonogram, w tym terminy konsultacji dostępne będą po zalogowaniu się na stronie kursu. Prawa autorskie do programów i materiałów szkoleniowych zastrzeżone!