Jak przeprowadzić kontrolę poprawności wdrożonej dokumentacji zgodnej z RODO?

Zapraszamy do udziału w szkoleniu „Jak przeprowadzić kontrolę poprawności wdrożonej dokumentacji zgodnej z RODO? ”

zaprasza do udziału w szkoleniu stacjonarnym

Jak przeprowadzić kontrolę poprawności wdrożonej dokumentacji zgodnej z RODO?

które odbędzie się:

• 22 października 2018 r. w godzinach od 10.00 do 16.00
    Warszawa – Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne BUSINESSROOM, ul. Grójeckiej 1/3
Plan szkolenia
  1. Ochrona danych osobowych – przypomnienie obowiązujących przepisów.
  2. Wymagania formalne dotyczące dokumentacji przetwarzania po 25 maja 2018 r. wskazane w RODO.
  3. Elementy dokumentacji przetwarzania zgodne z wymaganiami RODO.
  4. W jakim zakresie dotychczas stosowana dokumentacja przetwarzania może być wykorzystana?
  5. O jakie elementy należy uzupełnić bieżącą dokumentację przetwarzania, aby spełniała wymagania rozporządzenia?

Sylwetka prelegenta: Ewa Kamila Cecko – konsultant pełniący funkcję Administrator Bezpieczeństwa Informacji, Pełnomocnik ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania, Project Manager. Ekspert i audytor w zakresie standardów zarządzania ISO 9001, EN 15224, ISO/IEC 27001 oraz ochrony danych osobowych.

Doświadczenie: Doświadczenie i wiedzę zdobywała pracując w administracji samorządowej oraz w branży telekomunikacyjnej. Zawodowo zajmuje się ochroną danych osobowych, a także systemami zarządzania. Odpowiadała za wdrożenia, a następnie doskonalenie systemu zarządzania zgodnie z normą ISO 9001, ISO 15224 oraz ISO/IEC 27001, pełniła funkcję Pełnomocnika ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością oraz Administratora Bezpieczeństwa Informacji. W tym co robi jest przede wszystkim praktykiem, kilkuletnie doświadczenie jako ABI wyniosła z firm z branży Telecom. Od 5 lat prowadzi szkolenia m.in. z zakresu ochrony danych osobowych oraz z zarządzania procesami zarówno dla pracowników administracji samorządowej, rządowej jak i dużych firm. Do tej pory przeszkoliła ponad 500 osób.

Wykształcenie: Audytor wiodący systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji na zgodność z normą ISO/IEC 27001:2013, licencja PL-2015-12-11, certyfikowany przez IRCA wydany przez British Standards Institution. Absolwentka studiów podyplomowe na kierunku „Ochrona danych osobowych i informacji niejawnych” ukończonych w Akademii im. Leona Koźmińskiego z wynikiem bardzo dobrym.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w szkoleniu oraz materiały szkoleniowe.

Przewidziane są przerwy kawowe.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 650 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.