Kurator sądowy – prawo i praktyka

ZAPRASZAMY NA KURS „Kurator sądowy – prawo i praktyka”

Kurator sądowy – prawo i praktyka

który odbędzie się w okresie od 02.09.2022 r. do 02.11.2022 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 sierpnia 2022 r.

1. Praca kuratora sądowego w kontekście obowiązujących ustaw – zakres stosowania, obowiązki, uprawnienia oraz rola kuratora, przepisy i rozporządzenia wykonawcze.
  2. Predyspozycje psychologiczne oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych w pracy kuratora sądowego.
  3. Mediacja w pracy kuratora sądowego.
  4. Prawne i metodyczne aspekty postępowania w sytuacji przemocy domowej i uzależnień.
  5. Metodyka pracy kuratora i współpraca z instytucjami zajmującymi się terapią osób agresywnych i sprawców/ofiar przemocy, uzależnieniami, pomocą społeczną, ze środowiskiem lokalnym i instytucjami rynku pracy.
  6. Elementy wiedzy pedagogicznej w zakresie metodyki i resocjalizacji. Współczesne tendencje w praktyce resocjalizacyjnej.
  7. Funkcjonowanie służb probacyjnych w Europie – dobre praktyki.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT od osoby (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych, np. z budżetu jednostki samorządu terytorialnego) wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań na Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online.
– Dotyczy zgłoszeń instytucjonalnych/finansowanych ze środków publicznych: podpisany formularz zgłoszenia należy wysłać na adres: dokumenty@spe.edu.pl
– W przypadku zgłoszeń indywidualnych wystarczające jest zgłoszenie elektroniczne – bez podpisu.

(Aby uniknąć sytuacji, że powiadomienia z serwisu Studium Prawa Europejskiego zostaną usunięte lub umieszczone w katalogu SPAM w Państwa skrzynkach mailowych, prosimy o podawanie adresów prywatnych lub dodawania domeny spe.edu.pl do zaufanych lub do kontaktów.)

• wykształcenie wyższe

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.