ZAPRASZAMY NA KURS „Metodologia pomiaru kosztów pośrednich choroby w systemie opieki zdrowotnej – ujęcie teoretyczne wraz z przykładem obliczeniowym dla wybranej jednostki chorobowej”

w okresie od 29.01.2021 r. do 29.03.2021 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 15 grudnia 2020 r.

1. Koszty w ochronie zdrowia – pośrednie, bezpośrednie, społeczne.
  2. Skutki ekonomiczne choroby i ich wpływ na sytuację sektora finansów publicznych.
  3. Metody szacowania kosztów pośrednich.
  4. Metoda kapitału ludzkiego.
  5. Metoda kosztów frykcyjnych.
  6. Metoda gotowości do zapłaty.
  7. Metody redukcji kosztów pośrednich.
  8. Koszty pośrednie dla wybranej jednostki chorobowej, proponuję J10 i J11 (ze względu na epidemiologię i sezon chorobowy).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres koordynatora kursu.

Marcin Katrynicz
m.katrynicz@spe.edu.pl