ZAPRASZAMY NA WEBINARIA „Mobbing i inne niedozwolone zjawiska w miejscu pracy – w świetle orzecznictwa i najnowszych zmian w kodeksie pracy”

zaprasza do udziału w webinariach

które odbędzie się 05.11.2020 r. w godzinach od 10.00 do 12.00

Zapisy na webinaria przyjmowane są do 30 września 2020 r.

Program:
  1. Pojęcie mobbingu w rozumieniu nauk prawnych i innych dyscyplin naukowych.
  2. Cechy mobbingu, mobbera i ofiar mobbingu.
  3. Mobbing a inne zjawiska niedozwolone w miejscu pracy (dyskryminacja, molestowanie, molestowanie seksualne).
  4. Przykłady zachowań mobbingowych – w świetle praktyki i orzecznictwa.
  5. Przykłady zachowań niebędących mobbingiem- w świetle praktyki i orzecznictwa.
  6. Przeciwdziałanie zjawisku mobbingu w miejscu pracy –  jak prawidłowo przeprowadzić postępowania antymobbingowe i antydyskryminacyjne (ujęcie praktyczne).
  7. Przebieg postępowania antymobbingowego, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnienia ochrony danych osobowych i poufności postępowania.
  8. Roszczenia pracownika w związku z mobbingiem.
  9. Dyskryminacja i molestowanie w miejscu pracy.

Webinaria przeprowadzone będą z wykorzystaniem metody e – learning. Materiały szkoleniowe zostaną wysłane w wersji elektronicznej na adres e-mail uczestnika szkolenia.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu szkolenia w wersji elektronicznej.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 99 zł + 23% VAT od osoby (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych, np. z budżetu jednostki samorządu terytorialnego) wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań na Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego A. Solariego 1/1, 02-070 Warszawa.

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.