Nowa formuła matury z języka polskiego od 2023 roku

ZAPRASZAMY NA KURS „Nowa formuła matury z języka polskiego od 2023 roku”

Nowa formuła matury z języka polskiego od 2023 roku

w okresie od 02.09.2022 r. do 02.11.2022 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 15 lipca 2022 r.

1. Przedstawienie oraz szczegółowe omówienie najistotniejszych punktów informatora maturalnego.
  2. Prezentacja zmian w formule egzaminu z języka polskiego w szkole ponadpodstawowej – razem z komentarzem egzaminatora.
  3. Prezentacja zmian w części pisemnej oraz części ustnej egzaminu – z komentarzem egzaminatora.
  4. Rodzaje i typy zadań maturalnych – powiązania z zapisami nowej podstawy programowej (plus informacje podstawowe o podstawie programowej).
  5. Co o maturze musi wiedzieć uczeń – budowanie argumentów, rozprawka problemowa, esej i szkic krytyczny, a także – konteksty na nowej maturze.
  6. Zbiór dobrych praktyk nauczyciela, czyli jak przygotować swoich uczniów i swoje uczennice do matury z języka polskiego?

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 330 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online.
– Dotyczy zgłoszeń instytucjonalnych/finansowanych ze środków publicznych: podpisany formularz zgłoszenia należy wysłać na adres: dokumenty@spe.edu.pl
– W przypadku zgłoszeń indywidualnych wystarczające jest zgłoszenie elektroniczne – bez podpisu.

(Aby uniknąć sytuacji, że powiadomienia z serwisu Studium Prawa Europejskiego zostaną usunięte lub umieszczone w katalogu SPAM w Państwa skrzynkach mailowych, prosimy o podawanie adresów prywatnych lub dodawania domeny spe.edu.pl do zaufanych lub do kontaktów.)

• wykształcenie wyższe

Kurs równoważy 35 godzin szkolenia stacjonarnego. Szczegółowy harmonogram, w tym terminy konsultacji dostępne będą po zalogowaniu się na stronie kursu.

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.