Ochrona Danych Osobowych w Dziale Kadr

ZAPRASZAMY NA KURS „Ochrona Danych Osobowych w Dziale Kadr”

zaprasza do udziału w szkoleniu stacjonarnym

Ochrona Danych Osobowych w Dziale Kadr

Zapisy na kurs przyjmowane są do 20 czerwca 2018 r.

22 czerwca 2018 r. w godzinach od 9.45 do 15.45
Warszawa – w najbliższym czasie zostanie podane miejsce

Program szkolenia:
  1. RODO a dane osobowe pracowników.
  2. Przepisy prawa krajowego (w tym status obecnej procedury legislacyjnej) w zakresie przetwarzania pracowniczych danych osobowych.
  3. Podstawy prawne przetwarzania danych pracowniczych:
    • zgoda pracownika,
    • konieczność wykonania umowy,
    • obowiązek prawny.
  4. Cykl życia pracownika w firmie i przepływ jego danych osobowych:
    • Proces rekrutacji (rekrutacja, background screening, testy psychologiczne, dane o niekaralności, rekomendacje, polecenia pracowników,
    • Przebieg zatrudnienia (dokumentacja pracownicza, monitoring wizyjny i poczty elektronicznej, GPS, profilowanie pracowników, wizerunek pracownika),
    • Przetwarzanie danych pracowników po ustaniu stosunku pracy.
  5. Przetwarzanie danych szczególnej kategorii (danych wrażliwych):
    • Podstawy prawne przetwarzania danych sensytywnych,
    • Przetwarzanie informacji o stanie zdrowia pracownika,
    • Dane biometryczne.
  6. Powierzenie przetwarzania danych osobowych pracowników:
    • Umowa powierzeni,
    • Odpowiedzialność pracodawcy jako administratora i podmiotu przetwarzającego.
  7. Współdziałanie ze związkami zawodowymi a ochrona danych pracowników.
  8. Przetwarzanie danych pracowników tymczasowych.
  9. Dane osobowe a telepraca.
  10. Dane osobowe a zatrudnianie cudzoziemców.
  11. Przetwarzanie danych pracowniczych w grupach przedsiębiorstwa oraz ich przekazywanie za granicę.
  12. Obowiązki pracodawcy jako administratora danych osobowych na gruncie RODO – na co w szczególności zwrócić uwagę:
    • upoważnienia do przetwarzania danych,
    • pseudonimizacja i anonimizacja danych pracowniczych,
    • prawo do zapomnienia w prawie pracy,
    • zabezpieczenia techniczne i organizacyjne.

Sylwetka prelegenta: dr Małgorzata Mędrala – radca prawny, pracownik naukowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, autorka wielu publikacji z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, prawa urzędniczego, ochrony danych osobowych, postępowania cywilnego; doświadczony szkoleniowiec i praktyk.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w szkoleniu oraz materiały szkoleniowe.

Przewidziane są przerwy kawowe.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 750 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Przy zgłoszeniach do 20 czerwca obowiązuje cena promocyjna – 670 zł + VAT.

Magdalena Szreter
m.szreter@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 21

Informacja w sprawie ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych
Celem ustawy jest zapewnienie stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej „Rozporządzeniem”. Rozporządzenie będzie obowiązywało w polskim porządku prawnym bezpośrednio i będzie miało zastosowanie od dnia 25 maja 2018 r.

źródło: www.prezydent.pl