Ochrona danych osobowych w pracy nauczyciela, pedagoga i psychologa szkolnego

ZAPRASZAMY NA KURS „Ochrona danych osobowych w pracy nauczyciela, pedagoga i psychologa szkolnego”

Ochrona danych osobowych w pracy nauczyciela, pedagoga i psychologa szkolnego

realizowanym w okresie od 05.10.2020 r. do 31.12.2020 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 30 września 2020 r.

1. Zapisy prawa ochrony danych osobowych stosowane w codziennej pracy pracownika szkoły z omówieniem podstawowych definicji i pojęć z zakresu ochrony danych osobowych oraz monitoringu wizyjnego w szkole.
    2. Zasady stosowania RODO:
      • jakie zbiory danych musi gromadzić szkoła?
      • jakie dane ucznia, rodzica, nauczycieli i innych pracowników podlegaj ochronie?
      • sposób zabezpieczania danych (np.: sekretariat, księga wejść i wyjść, karty odbioru dzieci, zgody na wycieczki, umowy).
    3. Zakres podmiotowy, jak i przedmiotowy ustawy o ochronie danych osobowych z uwzględnieniem rodzajów danych chronionych, podmiotów zobowiązanych do ochrony danych osobowych oraz podmiotów, których dane są chronione. Jaka jest różnica pomiędzy danymi wrażliwymi, a zwykłymi?
    4. Udostępnianie danych uczniów:
      • przekazywanie danych do systemu informacji publicznej;
      • odpowiedzialność nauczyciela, pedagoga, psychologa szkolnego oraz pracowników szkoły w zakresie przepisów o ochronie danych osobowych.
    5. Dane osobowe na dokumentach papierowych – tradycyjne przetwarzanie danych. Elektroniczne przetwarzanie danych. Usuwanie danych.
    6. Prawa i obowiązki osób chroniących dane osobowe oraz prawa osób, których dane dotyczą.
    7. Odpowiedzialność za naruszenie zasad dotyczących ochrony danych osobowych.

1. Kurs przeprowadzony będzie z wykorzystaniem metody e – learning. Materiały szkoleniowe zamieszczane będą na stronie internetowej kursu (platforma edukacyjna moodle). Zaliczenie kursu odbędzie się poprzez quizy online.Cel kształcenia: celem kursu jest usystematyzowanie wiedzy objętej programem kursu. Treści kształcenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych będą dostępne po zalogowaniu się na stronę kursu.Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie § 16 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 652).Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938. Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego A. Solariego 1/1, 02-070 Warszawa.FORMULARZ ZGŁOSZENIA ONLINE Koordynator szkoleniaUrszula Bartela
    22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 24Wymagania techniczne dla uczestników kursu:

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego