Organizacja i zarządzanie centrum usług społecznych

ZAPRASZAMY NA KURS „Organizacja i zarządzanie centrum usług społecznych”

Organizacja i zarządzanie centrum usług społecznych

w okresie od 01.09.2022 r. do 01.11.2022 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 sierpnia 2022 r.

1. Postawy prawne funkcjonowania centrum usług społecznych.
  2. Integracja usług społecznych.
  3. Tworzenie centrum usług społecznych.
  4. Zadania centrum usług społecznych.
  5. Struktura centrum usług społecznych.
  6. Realizacja programów usług społecznych.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online.
– Dotyczy zgłoszeń instytucjonalnych/finansowanych ze środków publicznych: podpisany formularz zgłoszenia należy wysłać na adres: dokumenty@spe.edu.pl
– W przypadku zgłoszeń indywidualnych wystarczające jest zgłoszenie elektroniczne – bez podpisu.

Izabela Włodarczyk
i.wlodarczyk@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 20

• adres e-mail (Aby uniknąć sytuacji, że powiadomienia z serwisu Studium Prawa Europejskiego zostaną usunięte lub umieszczone w katalogu SPAM w Państwa skrzynkach mailowych, prosimy o podawanie adresów prywatnych lub dodawania domeny spe.edu.pl do zaufanych lub do kontaktów.)

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.

Usługi społeczne stanowią w Unii Europejskiej rozwijający się segment polityki społecznej. Stworzenie lokalnego zintegrowanego systemu usług społecznych prowadzi do lepszego zaspokojenia potrzeb mieszkańców gminy i budowania spójności społecznej. Centra usług społecznych powstają dla zaspokajania tych potrzeb oraz – co niezwykle istotne – ich koordynacji. W założeniu usługi stają się szerzej dostępne dla mieszkańców, a gminy organizują je trafniej i kompleksowo. Centra mogą powstawać jako nowe jednostki organizacyjne gminy przez przekształcenie funkcjonującego w gminie ośrodka pomocy społecznej lub poprzez utworzenie odrębnej jednostki z wykorzystywaniem funduszy unijnych.